Romane Dyvesa 2015

Dodano: 6 lipca 2015
 

Romane Dyvesa 2015

CYGAŃSKIE DNI 9-10 LIPCA 2015

XXVII Międzynarodowe Spotkania Zespołów Cygańskich ROMANE DYVESA rozpoczną się w czwartek 9 lipca na bulwarze Zachodnim, gdzie na Romskim Szlaku o godzinie 15:00 odbędą się warsztaty tańca romskiego i flamenco, które poprowadzi Michelle Nascimento z Hiszpanii.

Będzie kolorowo, smacznie i bajecznie. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji m.in. warsztaty kulinarne „Romskie Smaki”, spotkania autorskie z romskimi twórcami, artystami i cyganologami, a najmłodsi będą mogli posłuchać romskich bajek. Czwartkowe spotkania zakończą się koncertowo „Wieczorem Cygańskiej Muzyki Klubowej” GYPSY NIGHT – wystąpią WARSAV BALKAN MADNESS, BUBLICZKI.

 

W piątek przeniesiemy się do Amfiteatru na koncert galowy, który rozpocznie się o godzinie 20:00. Wystąpią CIACI VORBA – POLSKA, ZURALIA ORKESTAR – RUMUNIA, CYGAŃSKI TEATR MUZYCZNY TERNO – Koncert Jubileuszowy z okazji 60-lecia. Gościnnie wystąpią artyści zespołu IŁO z solistką Nataszą Buzyliową (Rosja), Flamenco – Michelle Nascimento (Hiszpania), Witt Michaj (Szwecja), Karel Adam (Słowacja). Wieczór zakończymy koncertem zespołu ENEJ. Koncert poprowadzą: Tomasz Kammel oraz Manuel Dębicki.

Wstęp: bilety 28 zł, dzieci do lat 12 wstęp wolny
Punkty sprzedaży: kasa Miejskie Centrum Kultury ul. Drzymały 26, infokiosk Galeria Askana, abilet, w dniu koncertu: kasy amfiteatru.

Europenian flag

.