Rusza Gra Miejska „Gorzów to NASZA historia”

Dodano: 20 marca 2018
 

Stowarzyszenie na rzecz Innowacji Społecznych NOVUM oraz Miejskie Centrum Kultury zapraszają gorzowskich uczniów z klas 4-6 szkoły podstawowej do udziału w Grze Miejskiej „Gorzów to NASZA historia”. Swój udział można zgłosić do 31 marca 2018 r.

W ramach Gry uczestnicy wraz z dorosłym opiekunem będą starali się dotrzeć jak najszybciej do wyznaczonych punktów na terenie Gorzowa. Aby dotrzeć w wyznaczone obszary dzieci będą musiały rozwiązać zagadki i wykonać zadania. W projekcie przewidziano trzy dni aktywnej pracy z dziećmi.  Sama Gra zostanie przeprowadzona w maju (dokładna data zostanie podana na stronie internetowej stowarzyszenia i na Facebooku).

Projekt organizowany jest wspólnie przez Stowarzyszenie na rzecz Innowacji Społecznych NOVUM i Klub Kultury „Jedynka” przy Miejskim Centrum Kultury. Dzieci będą miały zapewnioną opiekę przygotowanych osób dorosłych podczas każdego etapu Gry, zarówno w siedzibie Klubu „Jedynka” jak i podczas wykonywania zadań w plenerze. Cały przebieg Gry w mieście będzie również nagrywany, a wszyscy mieszkańcy Gorzowa Wlkp. zostaną zaproszeni na pokaz filmu z dziecięcych zmagań.

Dzięki udziałowi w Grze Miejskiej gorzowskie dzieci poznają historię Gorzowa, zapoznają się z miejscami ciekawymi ze względów historycznych i kulturowych, jak również nauczą się pracy w grupie i co najważniejsze w ciekawy, radosny i wartościowy sposób spędzą swój wolny czas.

Aby wziąć udział w projekcie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Wypełniony  i podpisany formularz zgłoszeniowy można złożyć osobiście w Klubie Kultury „Jedynka”  przy ul. Chrobrego 9 w godzinach pracy Klubu lub przesłać drogą mailową na adres: gramiejska.novum@gmail.com bądź przesłać listownie na adres Stowarzyszenia NOVUM (ul. Matejki 64b/20 w Gorzowie Wlkp.) Formularze dostępne są w Klubie „Jedynka” oraz na stronie internetowej projektu www.stowarzyszenienovum.wordpress.com. Liczba miejsc jest ograniczona. Rekrutacja potrwa do 31.03.2018 r.

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gorzowa Wlkp.

 

Mariusz Sobkowiak

Stowarzyszenie NOVUM

Europenian flag

.