Seniorska Młodość – relacja

Dodano: 24 sierpnia 2009
 

Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp. przygotowało w dniu 22.08.2009 spotkanie w ramach Programu Polsko – Niemieckiego Spotkania Seniorów „Seniorska Młodość”, wspieranego przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Partnerem po stronie niemieckiej byli seniorzy z Berlina, Poczdamu i Frankfurtu Feierabend Online Dienste fur Senioren AG, a gospodarzami z polskiej strony grupa nieformalna Senior Dance eMCeKa.

Program obejmował zwiedzanie miasta, wspólne posiłki, popołudnie taneczne przy muzyce polsko-niemieckiej, występ zespołu wokalnego „Cantare”, w repertuarze którego były piosenki polskie i niemieckie.

Bardzo miłym akcentem na zakończenie było wspólne śpiewanie piosenki polskiej tłumaczonej na j.niemmiecki oraz wymiana pamiątek.

W sumie w spotkaniu brało udział ponad 100 osób.

Uśmiechy, podziękowania i wymiana adresów była żywym dowodem nawiązania przyjacielskich kontaktów, które zaowocują mamy nadzieję w przyszłości dalszą współpracą.

Spotkanie „Seniorska Młodość” / „Reife Jugend” jest żywym przykładem współpracy transgranicznej i zmiany relacji od animozji do sympatii.

Zobacz fotorelację uczestników »

 

Projekt wspierany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej

fundacja_wspolpracy_polsko-niemieckiej

logo_feierabend

{jcomments on}

Europenian flag

.