Inkluzywna Pracowania Edukacji Artystycznej

Dodano: 9 stycznia 2014
 

ul. Chrobrego 13
    66-400 Gorzów Wlkp.

 +48 95 739 00 07

 ipea@mckgorzow.pl

Inkluzywna Pracowania Edukacji Artystycznej powstała w nieistniejącym już Wojewódzkim Domu Kultury, później działająca w Grodzkim Domu Kultury, a obecnie w MCK prowadzi nieprzerwanie działalność od 1987 roku.

Pracownia rysunku

Przeznaczona jest dla młodzieży od 14 roku życia i dorosłych , którzy chcieliby nauczyć się swobodnie rysować z natury, w oparciu o analizę form przestrzennych. Program obejmuje cykl roczny nauki od podstaw, systemem krok po kroku. Pozwala podnieść umiejętności manualne, poznać warsztat, przygotować się do egzaminów na wyższe uczelnie artystyczne.
Kurs odbywa się 2 razy w tygodniu:

– w poniedziałki i wtorki od 16:30 – 18:30

Fot. T. Erdmann

 

Pracownia malarstwa

Obejmuje program edukacji, najbardziej powszechnie stosowanymi technikami akrylową i olejną. Podstawowy kurs malarstwa przeznaczony jest dla młodzieży, chcącej przygotować się do egzaminów, do plastycznej szkoły średniej lub na wyższe uczelnie artystyczne, a także dla dorosłych, którzy chcieliby nauczyć się podstaw malarstwa z możliwością późniejszego doskonalenia warsztatu w pracowni.
Kurs odbywa się 2 razy w tygodniu:
– w
środy i w czwartki od 16.30 – 18.30

Fot. arch. Studio Plastyki

 

Zajęcia fotograficzne

Od roku 2015 w pracowni prowadzone są zajęcia fotograficzne w zakresie podstawowym i bardziej zaawansowanym. Kurs trwa od września do czerwca.
Kurs odbywa się 2 razy w tygodniu:
– grupa początkująca środa: 17:00 – 18:30

– grupa zaawansowana piątek: 17:00 – 18:30

 

Fot. arch. Studio Plastyki

 

Spotkania ze sztuką

Wykłady odbywają się raz w miesiącu i służyć mają uzupełnianiu wiedzy teoretycznej, przede wszystkim, istotnej dla rozwoju osób biorących udział w zajęciach oraz wszystkich innych mieszkańców miasta zainteresowanych kulturą. Wstęp wolny

Fot. arch. Studio Plastyki

 

 

 

Obecnie obowiązuje uczestników odpłatność za zajęcia (w jednej pracowni np. rysunku) w ustalonej kwocie wynoszącej 40 zł miesięcznie. Za udział w drugiej pracowni np. malarstwa dopłata wynosi 5 zł.

Uczestnicy biorący udział w zajęciach pracownianych warsztatowych mogą korzystać z pracowni
w podane wyżej dni (dla samodzielnej pracy warsztatowej) nieodpłatnie.

Wszelkie materiały i narzędzia służące do tworzenia obrazów uczestnicy zapewniają sobie we własnym zakresie. Studio Plastyki zapewnia jedynie sprzęty pracowniane, jak sztalugi, podkłady itp.

Dla uczestników pracujących na poziomie zaawansowanym oraz dla wszystkich innych uczestników chcących podnosić swoje umiejętności warsztatowe w warunkach indywidualnych pracownia jest dostępna od poniedziałku do piątku od godz. 14:00 do 19:00.

Europenian flag

.