Warsztaty ceramiczne w „Zodiaku”

Dodano: 23 marca 2018
 

Ceramika to pasja, która pozwala na wyrażanie siebie, rozwijanie kreatywności, ucieczkę od problemów codzienności, świetną zabawę…

Klub Kultury MCK „Zodiak” zaprasza na warsztaty ceramiczne dwa razy w miesiącu.

Warsztaty będą prowadzone w formie tematycznego bloku obejmującego dwie godziny pracy z masą ceramiczną i dwie godziny szkliwienia przedmiotów wykonanych podczas pierwszego spotkania.

Podczas zajęć poznamy różnorodne techniki modelowania ręcznego: wygniatanie, budowanie z wałków, budowanie z płatów oraz modyfikację tych form. Wykonane przedmioty zostaną wypalone w piecu elektrycznym, a na kolejnym spotkaniu barwione i kolejny raz wypalone.

Organizator zapewnia:

– doświadczonego i wykwalifikowanego instruktora

– materiały: glina, szkliwo, narzędzia, wypał wykonanych przedmiotów

Uczestnik:

– prosimy o przyniesienie ochronnego ubrania by móc swobodnie pracować z gliną

– zużyte niepotrzebne materiały (prześcieradła, ręczniki, koszulki itp.)

– wałki drewniane (takie jak do ciasta)

 

Zajęcia prowadzić będzie Beata Jurkiewicz-Sitko – magister pedagogiki opiekuńczo-resocjalizacyjnej. Swoją przygodę z ceramiką rozpoczęła 15 lat temu w małej pracowni prowadzonej przez Joannę Piotrowską. Poszerzając swoją wiedzę i ukończyła kurs ceramiki artystycznej oraz zdobyła uprawnienia prowadzenia zajęć w 2007 roku pod okiem artysty Remigiusza Gryta. W 2010 roku otworzyła własną pracownię gdzie dzieli się swoimi umiejętnościami z osobami chcącymi spróbować swoich sił w tej dziedzinie. Prowadziła zajęcia z dużymi grupami dzieci w MOS podczas „Wakacjoimaginacji”, wykonała statuetki dla uczestników Festiwalu Filmów Frapujących, pracowała z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie w ramach zadania publicznego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej „My + Wy = Razem”.

I spotkanie: 23 kwietnia 2018, godz. 17:00, Klub Kultury MCK „Zodiak”, ul. Słoneczna 62a.

II spotkanie: 7 maja 2018, godz. 17:00, Klub Kultury MCK „Zodiak”, ul. Słoneczna 62a.

Zapisy na warsztaty i kontakt: 785 187 282, 697 290 160 – Beata Jurkiewicz-Sitko.

Całkowity koszt warsztatów 50 zł.

Liczba miejsc ograniczona.

Europenian flag

.