Warsztaty „GORZOWSKIE OBRAZODŹWIĘKOŚLADY”

Dodano: 30 stycznia 2024
 

Warsztaty „GORZOWSKIE OBRAZODŹWIĘKOŚLADY” zorganizowano w ramach konkursu Miejskiego Centrum Kultury: „Otwórz się na kulturę – Ty też ją tworzysz!”. Młodzi uczestnicy, bazując na dawnych fotografiach stworzyli animacje, które możecie obejrzeć na poniższym filmiku! Opowiedzieli też w swoich słowach o gorzowskich zabytkach.

Na wystawę prac podsumowującą projekt zapraszamy do Małej Galerii GTF-MCK, która do zwiedzania dostępna będzie od 2 do 29 lutego 2024 r.

W realizacji projektu brali udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 17 z Oddziałami Sportowymi im. Adama Mickiewicza, a także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Sportowymi im. Władysława Broniewskiego, Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych oraz Zespołu Szkół Odzieżowych im. Krzysztofa Kieślowskiego.

Konkurs skierowany był do uczniów gorzowskich szkół. Głównym medium zwycięskiego projektu były stare fotografie Gorzowa zestawione ze współczesnymi zdjęciami miasta, odzwierciedlającymi kadry z dawnych materiałów. Stworzono również prace graficzne, filmowe i użytkowe, nawiązujące do miejsc z prezentowanych zdjęć.

Animacje z zabytkami Gorzowa

„Mój Gorzów” – miasto oczami uczniów

Europenian flag

.