Wernisaż wystawy Urszuli Juzyszyn – Prusak – „Ścieżki różnorodności”

Dodano: 19 września 2022
 

25 września 2022 / niedziela / 18:00 / Klub Kultury MCK Jedynka

ŚCIEŻKI RÓŻNORODNOŚCI

Wystawa jest przekrojem czterech lat intensywnej i radosnej pracy. Jej różnorodność jest egzemplifikacją różnych kierunków poszukiwania indywidualnej drogi i własnych środków wyrazu. Kolor i forma są dla mnie transmiterami nastrojów, emocji oraz sił, które w nich drzemią. Jeżeli moje obrazy wywołują w odbiorcach jakiekolwiek wspomnienia, poruszenie, przeżycia estetyczne lub egzystencjalne to czegóż chcieć więcej?!

Kurator Galerii: Danuta Przybysz

URSZULA JUZYSZYN-PRUSAK

Jestem malarką amatorką i amatorką malarstwa. Od zawsze interesuję się sztuką. Odwiedzam galerie sztuki w każdym mieście na świecie, w którym się znajdę.

Kierunki w malarstwie, które są mi najbliższe to postimpresjonizm i ekspresjonizm. Cztery lata temu ukończyłam kurs rysunku i malarstwa w Inkluzywnej Pracowni Edukacji Artystycznej Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie Wielkopolskim pod kierunkiem Anny Modrzejewskiej.

Od tego czasu pracownia jest moim drugim domem, w którym pogłębiam swoją wiedzę i umiejętności, przy wsparciu merytorycznym prowadzącej Pracownię, oraz wspaniałych ludzi którzy tam tworzą  nie tylko własne obrazy ale też wyjątkową, inspirującą i  przyjacielską atmosferę.

Uważam, że nigdy nie jest za późno na realizowanie swojej pasji i poświęcenie jej czasu oraz energii.

Moje obrazy znalazły swoje miejsce w wielu domach w Polsce a także w Berlinie, Edynburgu, Londynie

Europenian flag

.