Wieczór dla dorosłych w Strefie SOWA

Dodano: 18 czerwca 2024
 

Zapraszamy wszystkie chętne osoby powyżej 18. roku życia do naszej SOWA (Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności)!

To miejsce nie jest tylko dla dzieci i młodzieży. Również dorosłe osoby się tu świetnie bawią.

Chcąc Wam to pokazać, zapraszamy na Wieczór dla dorosłych w Strefie SOWA Gorzów Wielkopolski.

Wydarzenie zaczynamy o godz. 18:30. Przez godzinę możecie poznać interaktywną wystawę i wypróbować wszystkie znajdujące się w niej eksponaty.

O godz. 19:30 łączymy się na żywo z Centrum Nauki Kopernik. Specjalnie dla stref SOWA odbywa się transmisja ciekawego wykładu pt. „Sprawa wielkiej wagi”. Wieczór bowiem jest poświęcony problematyce otyłości, zdrowiu serca oraz akceptacji ciała. Wykład główny wygłosi prof. Mariusz Wyleżoł – wiceprezes Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości.

Liczba miejsc ograniczona.
Zapisy i informacje: tel. 782 655 406

Więcej informacji o wykładzie:

Choroba otyłościowa stanowi jedno z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych i ekonomicznych współczesnego świata. Otyłość przyczynia się do rozwoju licznych powikłań, wśród najczęstszych należy wymienić cukrzycę typu 2, nadciśnienie tętnicze i zaburzenia lipidowe. Choroba ta zwiększa także ryzyko rozwoju nowotworów złośliwych. Otyłość niejednokrotnie dewastuje życie osobiste i zawodowe. Chorzy na otyłość są bezpodstawnie obwiniani za rozwój tej choroby, co przyczynia się do ich dyskryminacji i stygmatyzacji. Osiągnięcia współczesnej medycyny pozwalają pomóc w opanowaniu tej niebezpiecznej choroby, a badania naukowe wskazują, że leczenie otyłości ratuje życie i zdrowie. Podczas wykładu zaprezentowane zostaną możliwości leczenia choroby otyłościowej w oparciu o wyniki badań naukowych opublikowanych w ostatnich latach, które całkowicie zmieniają nasze dotychczasowe jej postrzeganie.

27 czerwca 2024, godz. 18:30
Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu, ul. Warszawska 48, Budynek C
Koszt: 15 zł.

——————–
Inicjatywa „SOWA – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” finansowana jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki, na podstawie umowy Nr 1/CNK-SOWA/2021 z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie uruchomienia przez Centrum Nauki Kopernik 32 lokalnych Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) w latach 2021–2025.

Europenian flag

.