Przedszkolaki ubiorą miejską choinkę razem z MCK

Dodano: 10 grudnia 2009
 

W gorzowskich przedszkolach trwają przygotowania do ubierania choinki. Przygotowane przez dzieci ozdoby zawisną na miejskim świątecznym drzewku, które stoi na Starym Rynku w Gorzowie. Będą łańcuchy, bombki, dzwonki, kokardki… a wszystko to w ramach akcji „Kolędnicy z piaskownicy”.

Ubieranie miejskiej choinki odbędzie się 16 grudnia i będzie II częścią Wigilii dla Gorzowa organizowanej przez Miejskie Centrum Kultury.
W akcji ubierania przedszkolakom pomogą strażacy, którzy z podnośnika zawieszą ozdoby na najwyższych gałązkach. Przedszkolaków będą zabawiali Gorzuś oraz Mikołaj, którzy rozdadzą pierniki oraz przypną dzieciom świąteczne odznaki.

W sobotę 19 grudnia zapraszamy wszystkich na III część Wigilii dla Gorzowa, której w tym roku towarzyszy hasło: „Rodzina największą wartością w życiu”. Od godz. 15.30 na Starym Rynku wystąpią Pastuszkowi Grocze Spod Zbąszynia oraz Gorzowska Orkiestra Dęta. Wspólne śpiewanie kolęd oraz dzielenie się opłatkiem przy wigilijnych stołach zakończy koncert Poznańskiego Chóru Chłopięcego w Katedrze gorzowskiej, który rozpocznie się o godz. 17.00.

Europenian flag

.