Wykład „Kicz, kamp a sztuka”

Dodano: 16 stycznia 2017
 

Inkluzywna Pracownia Edukacji Artystycznej Miejskiego Centrum Kultury zaprasza na wykład „Kicz, kamp a sztuka” z cyklu Spotkania ze sztuką, który odbędzie się 24 stycznia 2017 (wtorek) o godz. 17.00 w IPEA, ul. Chrobrego 13.

Pod koniec XIX w. kicz został określony w monachijskich środowiskach malarskich i początkowo dotyczył pewnego marginesu malarstwa. Obecnie określenie to zostało wzbogacone nowymi ujęciami, oraz wraz z rozwojem kultury popularnej rozszerzone do najróżniejszych dziedzin. Charakterystyczną cechą kultury współczesnej jest przerost formy nad treścią, stąd dążenie do przesadności i szokowania. Wartością nie staje się to, co znane, ale ujmowane w nowy sposób, lecz poszukiwanie tego, czego jeszcze nie było. O skutkach tak ujmowanej kultury oraz tym, co wiąże się z jej spłycaniem i wyjaławianiem z treści opowie w autorskim wykładzie znana w środowisku malarka Klara Rawicz-Lipińska.

Wykład polecamy wszystkim zainteresowanym sztuką najnowszą, uczestnikom wernisaży, twórcom, uczniom szkół artystycznych oraz każdemu, kto uczestniczy w życiu kulturalnym miasta.

Zapraszamy. Wstęp wolny.

Europenian flag

.