Wystawa fotografii Moniki Klechamer „22 twarze”

Dodano: 14 grudnia 2021
 

Klub Kultury MCK Jedynka zaprasza 18 grudnia o godzinie 17:00 na wystawę fotografii Moniki Klechamer „22 twarze”.

MONIKA KLECHAMER
Ukończyła edukację artystyczną w zakresie działań interdyscyplinarnych na Uniwersytecie Artystycznym im. M. Abakanowicz w Poznaniu, wizaż i stylizację na wydziale Kosmetologii w Wyższej Szkole Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu oraz charakteryzację filmową i teatralną w Szkole Beaty Art w Poznaniu. Za osiągnięcia artystyczne uzyskała stypendium Fundacji Santander Banku Zachodniego, Kasy Stefczyka, Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej oraz Rektora Uniwersytetu Artystycznego dla najlepszych studentów.
Od najmłodszych lat miała kontakt ze sztuką biorąc udział w konkursach i wystawach plastycznych, gdzie zdobywała liczne nagrody i wyróżnienia. Ostatnia duża wystawa to „Portrety w malarstwie, rysunku i fotografii”, która była eksponowana w Galerii Inspiracje w Świebodzinie (październik 2015). W sierpniu 2021 prowadziła warsztaty z batiku dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Żarach podczas 30. Międzynarodowych Plenerowych Spotkań ze Sztuką.

O WYSTAWIE „22 TWARZE”
Kim się jest w makijażu? Można być kimś „słonecznym”, „mroźnym”, pełnym nostalgii, zadumy, można być „burzą”, „lodową Panią”, można powoli zmieniać się w drzewo, gada lub być elfem. Wszystkie te twarze pokazuje nam Monika na swoich fotografiach. Uwiecznia zmiany, czary i pragnienia bycia kimś innym, choć przez krótką chwilę. Monika pracuje często na swojej twarzy, większość zdjęć to właśnie Ona i jednocześnie Nie-Ona. Jest to nawet odrobinę surrealistyczne.
Autorka jest malarką i to czuje się oglądając prace, na których widoczna jest wielka wrażliwość i panowanie nad kolorem.
Monika może malować obrazy realistyczne i abstrakcyjne. Panuje nad formą i kolorem. Ma też w genach coś, co nazywamy ekspresją.
W makijażu natomiast jest niesamowicie skupiona, precyzyjna i perfekcyjna.
Kurator wystawy: Danuta Przybysz

Wystawa czynna do końca stycznia 2022 roku w dni pracujące od poniedziałku do piątku w godzinach od 12:00 do 19:00.

Europenian flag

.