XXVI Spotkania Grup Jasełkowych

Dodano: 30 listopada 2015
 

XXVI Spotkania Grup Jasełkowych

PRO ARTE 2016 – Program Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży
XXVI Spotkania Grup Jasełkowych

Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze oraz Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp. zapraszają do udziału w Spotkaniach, które są okazją do prezentacji różnorodnych widowisk związanych tematycznie z obrzędami i zwyczajami okresu Bożego Narodzenia.

Ich celem jest tworzenie warunków do rekonstruowania i kontynuacji obrzędów i zwyczajów ludowych oraz wykorzystania ich jako źródła inspiracji w działalności artystyczno-wychowawczej, dydaktycznej i pedagogicznej.
W Spotkaniach biorą udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych – grupy kolędnicze, herodowe, teatry jasełkowe, przedstawienia „szopkowe” itp., zrealizowane dowolnymi środkami scenicznymi. Widowiska mogą być również współczesną w formie i treści interpretacją symboliki bożonarodzeniowej.

Eliminacje powiatowe dla wykonawców z miasta Gorzowa Wlkp. organizuje Miejskie Centrum Kultury. Odbędą się 12 stycznia 2016 r. o godz. 10.00 w sali widowiskowej MCK, ul. Drzymały 26. Zgłoszenia – do 17 grudnia 2015 r. na załączonej karcie uczestnika, pocztą tradycyjną – Miejskie Centrum Kultury, ul. Drzymały 26, 66-400 Gorzów Wlkp., lub elektroniczną – konradstala6@wp.pl.

Do pobrania:
Regulamin SGJ 2016
Formularz zgłoszeniowy SGJ 2016
Regulamin PRO ARTE
Ulotka PRO ARTE

Europenian flag

.