XXXV Międzynarodowe Spotkania Zespołów Cygańskich Romane Dyvesa 2023

Dodano: 1 czerwca 2023
 

Jeden z najstarszych i najbardziej cenionych festiwali cygańskich na świecie, który odbywa się nieprzerwanie od 1989 roku ponownie zawita do gorzowskiego amfiteatru w piątek 7 lipca o godzinie 20.30. Będzie to już 35. edycja tej wyjątkowej imprezy.

Jak co roku zapowiada się barwne widowisko, które zachwyci publiczność muzyką, żywiołowym tańcem, pięknymi strojami, a przede wszystkim ciepłym klimatem i niezwykłą atmosferą tego wyjątkowego koncertu.

W tym roku na scenie gorzowskiego amfiteatru wystąpi: Ania Rusowicz, Gipsy Band, Zuralia Orchestra, Osenya Rosa, Liza Kotlyarenko, Izabela Szafrańska oraz Cygański Teatr Muzyczny i jego goście. Festiwal Romane Dyvesa poprowadzi Tomasz Wolny oraz Manuel Dębicki.

W dotychczasowych edycjach spotkań wzięło udział ponad 200 profesjonalnych zespołów z większości krajów Europy oraz pozaeuropejskich, w tym kolebki cygańszczyzny – Indii. Pomysłodawcą Romane Dyvesa jest Edward Dębicki kompozytor, wirtuoz akordeonu, aktor i autor oraz założyciel i szef (od 1955 roku) Cygańskiego Teatru Muzycznego „TERNO”. A nade wszystko niestrudzony kustosz kultury cygańskiej. Festiwal od lat łączy w sobie różnorodność, nowoczesność i otwartość z dbałością o kulturowy autentyzm, a także artystyczny poziom.

CENY BILETÓW:
35,00 zł – normalny
25,00 zł – bilet z Kartą Seniora – dostępny w kasie
25,00 zł – grupy od 30 osób
Dzieci do lat 12 wstęp wolny.

Międzynarodowe Spotkania Zespołów Cygańskich Romane Dyvesa są doceniane nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Imprezę objęli honorowym patronatem Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Prezydent Miasta Gorzowa Jacek Wójcicki.

7 lipca 2023, godz. 20:30
Amfiteatr MCK, ul. Drzymały (Park Siemiradzkiego)
Bilety do nabycia na Abilet.pl.

Europenian flag

.