„Zabawa sztuką, sztuka zabawy – Fluxus”

Dodano: 20 lutego 2015
 

Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp. zaprasza na wykład z cyklu Spotkania ze sztuką – „Zabawa sztuką, sztuka zabawy – Fluxus”, 24 lutego 2015 r. o godz. 17.00 w Studiu Plastyki przy ul. Chrobrego 13.

Sztuka współczesna coraz szerzej wkracza do większości naszych galerii.
Jej elementy pojawiają się nieoczekiwanie w formach reklamowych w mediach oraz w najróżniejszych miejscach najbliższego otoczenia.
Odbiorca przyzwyczajony od wieków do tradycyjnych artystycznych środków wyrazu najczęściej staje bezradny w zetknięciu z obiektami, czy działaniami sztuki współczesnej, w której dotychczasowe podziały na techniki czy nawet dziedziny zanikają na rzecz nowych często nieokreślonych form. Współczesne środki wyrazu artystycznego jak:

happeningi, performance’y, eventy, instalacje nie stanowią jednolitych form ujmowanych podobnym schematem. Stąd większość odbiorców najczęściej z niezrozumienia lub najróżniejszych obaw unika udziału w zdarzeniach artystycznych traktując je jako profanację etosu artysty i roli sztuki.

Wykład przeprowadzi znana w środowisku artystka Klara Rawicz-Lipińska, a przedstawi w nim główne cechy sztuki współczesnej, jej cele oraz zaprezentuje najważniejsze wyróżniające się formy. Udział w wykładzie polecany jest każdemu, kto jest zainteresowany kulturą i sztuką współczesną.

Wstęp wolny.
Zapraszamy!

Europenian flag

.