26-27 czerwca – zapraszamy na weekend z Dobry Wieczór Gorzów

Dodano: 21 czerwca 2021
 

W sobotę 26 czerwca zapraszamy pod Katedrę na 2 koncerty, start godzina 19:00.

– JAREK PIKUŁA BAND “W objęciach czasu”
Recital, w trakcie którego usłyszycie Państwo najpiękniejsze i najbardziej znane piosenki z repertuaru SDM, Raz Dwa Trzy i Marka Grechuty, które zaśpiewa Jarosław Pikuła z akompaniamentem Janusza Gajdy na gitarze, Tomasza Makuchowskiego na basie i Andrzeja Jóźwiaka na klarnecie i saksofonie.

– LINIA NOCNA to duet, który tworzą Monika Mimi Wydrzyńska i Mikołaj Trybulec. Pracę nad wspólnym projektem rozpoczęli cztery lata temu. Debiutowali w czerwcu 2017 singlem „Znikam na chwilę”, za który otrzymali nagrodę redakcji Chillizet w plebiscycie na „Chilloutowy utwór roku 2017”. W listopadzie swoją premierę miał drugi singiel „Nad Wisłą”, w którym gościnnie wystąpił Kuba Sienkiewicz, wokalista legendarnego zespołu Elektryczne Gitary. W piosence, zarówno w warstwie muzycznej jak i tekstowej, wyraźnie słychać inspiracje miastem i jego dźwiękami, co jest charakterystycznym elementem twórczości zespołu. Już w marcu na rynku pojawi się debiutancki album Linii Nocnej „Znikam na chwilę” z gościnnym udziałem Kuby Sienkiewicza oraz Buslava. Materiał charakteryzują elektroniczne brzmienia i nowoczesne produkcje, ale w warstwie wokalno-tekstowej nie brakuje też delikatności i poetyckości.

W niedzielę 27 czerwca zobaczymy na Starym Rynku koncert Adam Bałdych Quartet, startujemy o 20:00.

Adam Bałdych wraca do rodzinnego Gorzowa Wielkopolskiego wraz ze swoim zespołem: Krzysztofem Dysem, Dawidem Fortuną i Michałem Barańskim, prezentując program z głośnej płyty „Sacrum Profanum” wydanej przez prestiżowe niemieckie wydawnictwo ACT i niezwykle entuzjastycznie przyjmowanej przez słuchaczy jazzu w całej Europie. Bałdych i jego kwartet w niezwykle
innowacyjny sposób interpretują muzykę sakralną od średniowiecznej Hildegardy z Bingen, przez renesansowego Thomasa Tallisa aż do współczesnej awangardzistki Sofii Gubaiduliny. Muzyka jest nieprzewidywalna, piękne melodie przeplatane są improwizacjami, które elektryzują zespół. Koncert wzbogacony będzie o zupełnie nowe utwory, które ukażą się na najnowszej płycie zespołu Adam Bałdych Quartet w październiku tego roku.


Scena na Starym Rynku.
Wstęp wolny.

Europenian flag

.