BOKKA – Miej Czas na Koncerty

Dodano: 9 lutego 2024
 

27 lipca zapraszamy do Amfiteatru MCK na czwarte wydarzenie z cyklu Miej Czas na Koncerty. Tym razem zagra dla Was zespół BOKKA, więc spodziewajcie się niespodziewanego.

BOKKA od 10 lat zaskakuje swoim nieszablonowym podejściem do wizerunku, żywiołowymi koncertami, woltami stylistycznymi – od nostalgicznego debiutu zauważonego przez Pitchfork, poprzez energetyczny album “Don’t Kiss And Tell”, kosmiczny “Life On Planet B”, na apokaliptycznym “Blood Moon” kończąc. Pozostając anonimowi od 10 lat działają na własnych, unikalnych zasadach. Aktualnie zespół promuje swoje najnowsze, urodzinowe wydawnictwo BOKKA HITS 10.

Są jednym z najbardziej niesamowitych zjawisk na polskiej scenie. Mają na koncie 4 świetnie przyjęte albumy, 3 nominacje do Fryderyków, a ich twórczość polecało wiele zagranicznych mediów. Niebanalne podejście do tworzenia wizerunku i muzyki, wykorzystywanie nietuzinkowego, często składającego się̨ z przypadkowych przedmiotów instrumentarium, szybko stało się znakiem rozpoznawczym BOKKI. Potencjał grupy błyskawicznie dostrzeżono poza granicami kraju co skutkowało zagraniem na scenach najważniejszych imprez w Europie, m.in. brytyjskiego The Great Escape, czeskiego Colours of Ostrava, niemieckiego Reeperbahn czy holenderskiego Eurosonic, a następnie w klubach w Brukseli, Pradze czy Budapeszcie.

W 2022 BOKKA powróciła w kolejnej swojej odsłonie prezentując tajemniczy i apokaliptyczny album “Blood Moon”, zyskując tym samym kolejną nominację do nagrody Fryderyk. Klip do utworu “Walk on A Wire” uzyskał Grand Prix na Polish Music Video Awards, wyróżnienie na Berlin Music Video Awards, a także jako jedyny z Polski zyskał nominację na festiwalu Camerimage pośród artystów takich jak Lykke Li, Harry Styles czy Rammstein.

10 listopada 2023 roku ukazał się urodzinowy album BOKKA HITS 10, zawierający 10

utworów oraz 10 gości specjalnych, którzy ukryli się pod pseudonimami, wpisując się w formułę działania zespołu.

Śledźcie nas na social mediach Instagramie i Facebooku, by dowiedzieć się więcej.

27 lipca 2024 (sobota), godz. 20:30
Amfiteatr MCK, ul. Drzymały (Park Siemiradzkiego) 
Bilety: 60 zł do nabycia na portalu abilet.pl oraz w kasie MCK (od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00-15:30).

Miejcie Czas na Kulturę!

Sponsorzy cyklu: SC Johnson, Grupa Gezet, Tapparella 

Europenian flag

.