Voo Voo – Miej Czas na Koncerty

Dodano: 9 lutego 2024
 

10 sierpnia zapraszamy do Amfiteatru MCK na ostatnie wydarzenie z tegorocznego cyklu Miej Czas na Koncerty. Gwiazdą finałowego koncertu będzie zespół Voo Voo.

Trudno znaleźć zespół podobny do Voo Voo, który od lat jest synonimem muzycznego kunsztu, a zarazem wciąż poszukuje i nie daje się wpisać w sztywne ramy podziałów gatunkowych. Grupa Wojciecha Waglewskiego znana jest przede wszystkim z niepowtarzalnych występów na żywo. Najnowsza płyta Voo Voo, zatytułowana „Premiera” (wyd. Agora), jest po części wynikiem doskonałej koncertowej passy, a także chęci zaprezentowania publiczności aktualnej formy zespołu. Większość utworów została zarejestrowana „na setkę” podczas improwizacji na żywo w studio.

Tak o powstawaniu albumu mówi sam Wojciech Waglewski: „Przy okazji tych nagrań doszło do fantastycznej współpracy z dwiema kobietami: Mashą Natanson, której talent naprawdę zasługuje na rozpowszechnienie i jeśli choć trochę nam się to udało to już jest to sukces. Spotkanie z Hanią Rani było wyjątkowo i zaskakująco wręcz spójne, gdyż jak się okazało moja anarchia harmoniczna i nieprzewidywalność inwencji muzyków zespołu są jej bliskie. Spotkania zespołu w studiu były bardzo intensywne. Nagrania trwały krótko po to, by nie uronić nic z energii, którą mamy nadzieję przenieść na scenę za niebawem. To jest płyta Voo Voo, brzmi jak płyta Voo Voo, wygląda jak płyta Voo Voo i smakuje jak płyta Voo Voo. Smacznego… Wagiel”

Śledźcie nas na social mediach Instagramie i Facebooku, by dowiedzieć się więcej.

10 sierpnia 2024 (sobota), godz. 20:30 
Amfiteatr MCK, ul. Drzymały (Park Siemiradzkiego) 
Bilety: 80 zł do nabycia w kasie MCK (od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00-15:30, z Gorzowską Kartą Dużej Rodziny 50% zniżki) oraz na portalu abilet.pl

Miejcie Czas na Kulturę!

Partnerzy cyklu: SC Johnson, Grupa Gezet, Tapparella 

Europenian flag

.