Dni Gorzowa nad Wartą 2011 już za nami

Dodano: 10 czerwca 2011
 

Jako organizatorzy jesteśmy zadowoleni z tego, że wydarzenia na scenie plenerowej przyciągnęły do Parku Słowiańskiego tak dużą i zróżnicowaną wiekowo publiczność. Święto miasta Rozpoczęliśmy w samo południe VIII Festiwalem Tańca i Piosenki Przedszkolnej. Na dużej scenie wystąpiło 16 zespołów z przedszkoli miejskich, Centrum Uśmiechu z programem Fruktaki Show oraz lokalne zespoły artystyczne: Buziaki i Aluzja. Mimo doskwierającego upału dla zgromadzonej w cieniu pod drzewami publiczności zagrała Gorzowska Orkiestra Dęta.

Dynamiczny spektakl taneczny zaserwowały formacje hip hop: Move Up oraz Ready to Freak i Endorfina, a sporą dawkę hip hopowych rytmów gorzowski skład Samadikru.Mimo początkowych głosów krytyki koncert zespołu Boys wywołał ogromny aplauz i był niewątpliwą ciekawostką. Zespół wybrany w sondzie na gwiazdę Dni Gorzowa zaprezentował się w barwnym show oraz stanowił osobliwe preludium do występu gorzowskiej formacji Podróbka. I tu w myśl powiedzenia: „cudze chwalicie, swego nie znacie” – nie wszyscy bowiem mieli okazje zapoznać się wcześniej z możliwościami estradowymi lokalnego zespołu, a był to niewątpliwie jeden z lepszych koncertów, w których mogliśmy uczestniczyć. W tym miejscu należałyby się wielkie brawa także dla konferansjerów, którzy nie dość, że w nietuzinkowy sposób poprowadzili imprezę to jeszcze zademonstrowali swoje umiejętności wokalne w numerze Tiny Turner i Dawida Bowie przy akompaniamencie Podróbki. Klasa sama w sobie. W oczekiwaniu na gwiazdę wieczoru, czyli zespół Myslovitz do Parku Słowiańskiego „napływały” rzesze ludzi, a na placu i wokół niego brakowało miejsca. Koncert rozpoczął się o godz. 23:00. Energia niesamowita. Myslovitz stworzył klimat, który w towarzyszeniu świateł scenicznych oraz nocnego nieba doskonale skomponował się z granymi utworami. Były bisy, oklaski i wielka chęć by chwila ta trwała dłużej. Dziękujemy wszystkim którzy uczestniczyli w zorganizowanej przez Miejskie Centrum Kultury imprezie, tym którzy przyczynili się do tego aby jej klimat był niepowtarzalny. To przecież święto dla nas, nie tylko scena tworzy jej niezapomniany klimat, ale także my – mieszkańcy Gorzowa. Wierzymy, że mimo znikomych środków finansowych przeznaczonych na organizację wydarzenia bawili się Państwo dobrze i czuli się bezpiecznie. Dziękujemy za obecność i integrację

Dokumentacja fotograficzna zamieszczona jest na stronie www.dnigorzowa.pl . Zapraszamy do oglądania i … do zobaczenia za rok!

Europenian flag

.