Nocny Szlak Kulturalny 2011

Dodano: 10 czerwca 2011
 

Po raz trzeci zachwycił Gorzowian, którzy dosłownie i w przenośni „zagłosowali nogami” za tak niecodzienną formułą wydarzeń.

Szlak jest mocno nieprzewidywalny i oferuje całą paletę współczesnej kultury i rozrywki, od artystycznego, spontanicznego pastiżu po sztukę wysoką w jej klasycznym rozumieniu. Często zaciera granice gatunków, łączy, wciąga w interakcje, zaskakuje miejscem występowania. Wydarzenia potencjalnie niszowe przyciągały tłumy a „parakulturalne” przejażdżki łodziami i punkty widokowe refleksyjnie nastrajały i ostrzyły zmysły. Trzecia edycja zrealizowana była siłami i talentem gorzowskich artystów, animatorów instytucjonalnych oraz przez społecznych liderów życia kulturalnego. O jej atrakcyjności decydował nakład twórczej inwencji przy skromnym wykorzystaniu środków finansowych.

Punkty NSK, a było ich 22 cieszyły się jeszcze większą frekwencją niż w latach poprzednich. Na szlaku zadebiutowała dużą wystawą Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna, Filharmonia Gorzowska oraz wystawa na szynach w zabytkowym tramwaju, który kursował na trasie osiedle Piaski – osiedle Wieprzyce.

Specjalne podziękowania należą się także mieszkańcom budynku przy ul. Drzymały za cierpliwość i spolegliwość. Za ich ścianą wylądowały bowiem niesforne i mocno nocne „Gorzowskie Kawałki” prezentowane na scenie MCK.

Miejskie Centrum Kultury jako organizator „Dni Gorzowa nad Wartą 2011” oraz pomysłodawca – koordynator Nocnego Szlaku Kulturalnego składa podziękowania wszystkim artystom, współorganizatorom, służbom i niezwykłej publiczności za tę szczególną „nocną” wspólnotę miasta kulturalnego.

Dokumentacja fotograficzna zamieszczona jest na stronie www.dnigorzowa.pl. Zapraszamy do oglądania i …do zobaczenia za rok!

Europenian flag

.