Dobry Wieczór Gorzów – koncerty – Julia Bury z zespołem / anTeny / Raminiak Quartet

Dodano: 27 lipca 2022
 

31 lipca / niedziela / 19:00 / Stary Rynek / wstęp wolny

Tym razem w najbliższą niedzielę mamy dla Was aż 3 koncerty. Zapraszamy na Stary Rynek pod scenę Dobry Wieczór Gorzów! O 19:00 usłyszymy wokalistkę Julię Bury następnie zespół anTeny a wieczór zakończy RAMINIAK electric Quartet.

JULIA BURY

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Od najmłodszych lat nierozerwalnie połączona z muzyką. Na swoim koncie posiada kilka singli oraz debiutancką EP-kę pt. „Pamiętnik”, które z ogromną przyjemnością zaprezentuje Wam podczas koncertu!

Niezwykle wrażliwa, młoda artystka, która w każdą cząstkę swojego utworu zaklina emocje unikalne dla każdego. Jak wskazuje nazwa debiutanckiej EP-ki – „Pamiętnik” – utwory są tworzone na podstawie jej przeżyć. Są to chwile, wspomnienia zarówno te szczęśliwe, jak i te trudniejsze.

anTeny

Zespół istnieje od 2002 roku i nigdy nie zakończyła działalności. Drogi jej muzyków przez ostatnie 10 lat rozchodziły się i schodziły. Zespół z tzw. gorzowskiej sceny jest znany z zaskakujących połączeń wielu gatunków muzyki, co zawsze było jego atutem i przekleństwem. Zawsze w dobrej formie koncertowej pomiędzy patosem a pastiszem, pomiędzy metafizyką, a żartem. Niezrozumiały dla nieosłuchanego odbiorcy. Lider i autor słów, oraz piosenek, Bartosz Matuszewski (Niedźwiedź) jest znany z poszukiwań ciekawych gitarowych dźwięków, i krzyżowania form frapujących poszukiwaczy nazw gatunków muzycznych. Zespół w 2022 roku świętuje 20-to lecie istnienia i z tej okazji spotyka się na „mecz towarzyski” i wspominanie „starych dobrych czasów”.

Zapraszamy na koncert jakże zacnym i oryginalnym składzie anTeny :

Cyprian Anders

Mateusz Kwiatkowski

Jay Obrowski

Niedźwiedź Bartosz Matuszewski.

RAMINIAK electric Quartet

To formacja złożona z najlepszych aktualnie muzyków jazzowych w swoich kategoriach instrumentów. Muzycy na tyle jeszcze młodzi, aby wciąż poszukiwać nowych brzmień i wspaniałe cieszyć się i bawić wspólnym graniem, ale już na tyle doświadczeni i uhonorowani licznymi nagrodami i miejscami w

rankingach pism muzycznych, aby dać pewność, ze tworzona przez nich muzyka jest najwyższej klasy.

Piękne i melodyjne tematy lidera okraszone znakomitymi improwizacjami wprowadzają w znakomity nastrój, dając dużo dobrej energii i pozytywnych wibracji.

Skład:

Tomasz Wendt-saksofony

Przemysław Raminiak-instr.klawiszowe

Piotr Lemańczyk-gitara basowa

Tomasz Łosowski-perkusja.

Europenian flag

.