Dobry Wieczór Gorzów – koncerty – 4te Quartet / Kwartet Kadr (Marek Zalewski)

Dodano: 27 lipca 2022
 

30 lipca / sobota / 19:00 / Stary Rynek / wstęp wolny

Kolejna sobota i kolejni wykonawcy na scenie Dobry Wieczór Gorzów. Zapraszamy na Stary Rynek!

👉 4te QUARTET to żeński kwartet smyczkowy składający się z czterech pełnych energii, pasji i wdzięku studentek oraz absolwentek Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Zespół debiutował w 2015 roku u boku wokalisty Michała Szpaka biorąc udział w nagraniach do jego debiutanckiej płyty „Byle być sobą”, która w październiku 2016 pokryła się platyną. Zaowocowało to między innymi udziałem kwartetu wraz z wokalistą w Konkursie Piosenki Eurowizji 2016 w Sztokholmie oraz dwukrotnym wystąpieniem na Festiwalu Piosenki Krajowej w Opolu. Kwartet występował również w licznych programach i imprezach telewizyjnych m.in.: „Polsat SuperHit Festiwal 2017 w Sopocie”, „Sylwester z Dwójką w Zakopanem”, „Jaka to melodia”, „Świat się kręci”, czy „Dzień dobry TVN”. W lutym 2017 wydana została płyta zespołu pt.: „Kwartet OWEE, Muzyczne wsparcie dla Hospicjum Palium w Poznaniu”.

4te Quartet tworzą:

skrzypaczki – Weronika Janik, Ewelina Osowska,

altowiolistka – Karolina Ratajczak

wiolonczelistka – Ewa Leszczyńska.

Artyści i zespoły z którymi instrumentalistki miały okazję współpracować:

Michał Szpak, Grzegorz Urban, Edyta Górniak, Małgorzata Ostrowska, Marek Piekarczyk, Edyta Krzemień, Rafał Brzozowski, Mateusz Ziółko, Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Zbigniew Wodecki, Kasia Wilk, Audiofeels, Justyna Steczkowska, Ania Dąbrowska, Piotr Cugowski, Mietek Szcześniak, KOMBII, Jan AP Kaczmarek, Leszek Możdżer, Grzegorz Turnau, Kuba Badach, Natalia Kukulska, Krzesimir Dębski, Filharmonia Gorzowska, Orkiestra Collegium F, Orkiestra L’autunno, Cooperate Orchestra.

👉 KWARTET KADR

Henryk Wars, Andrzej Kurylewicz, Hans Zimmer, Ennio Morricone – co ich łączy? Największe przeboje polskiej i światowej muzyki filmowej wyszły spod ręki tych genialnych muzycznych krawców i sprawiły, że sceny filmów, do których powstały zapadły nam w pamięć na zawsze. Kilkanaście kompozycji w jazzowych aranżacjach zagra kwartet Kadr.

Zespół wystąpi w składzie:

Marek Zalewski – fortepian

Arkadiusz Malinowski – gitara basowa

Mariusz Lipiński – perkusja

Marek Kiona – klarnet, saksofony, śpiew.

Europenian flag

.