Miej Czas Na Koncerty / DAGADANA

Dodano: 26 lipca 2022
 

30 lipca / sobota / 20:30 / Amfiteatr MCK- Park Siemiradzkiego / bilety 30 zł

Miejskie Centrum Kultury zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Miej Czas Na Koncerty. W sobotę 30 lipca w Amfiteatrze MCK zobaczymy koncert zespołu DAGADANA.

Bilety dostępne na abilet.pl a także w kasie Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp., ul. Drzymały 26 (z Gorzowską Kartą Dużej Rodziny 50% zniżki).

Zespół od 2008, znakomicie łączy elementy polskiej i ukraińskiej kultury za pomocą jazzu, elektroniki i world music. Spotkanie na warsztatach jazzowych w Krakowie stało się zalążkiem przyjaźni i powstania zespołu. Artyści inspiracji szukali w różnych źródłach: u swoich bliskich, podczas warsztatów etnicznych, w książkach. Od samego początku ich filozofią było spotykanie, dzielenie się muzyką i sztuką z artystami z różnych zakątków globu oraz bycie ambasadorami polskiej i ukraińskiej kultury. Twórczość zespołu zajmuje wysoką pozycję w światowych i polskich rankingach world music i folk. DAGADANA uwielbia podróżować ze swoją muzyką. Zagrała w 23 krajach (Austria, Algieria, Brazylia, Bułgaria, Chiny, Czechy, Indonezja, Indie, Francja, Korea Południowa, Malezja, Maroko, Mołdawia, Niemcy, Polska, Rumunia, Serbia, Singapur, Słowacja, Szwecja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania) odwiedzając zarówno kameralne kluby jak i duże międzynarodowe festiwale.

Europenian flag

.