GOF 2016 – lista finalistów

Dodano: 29 listopada 2016
 

GOF 2016 – lista finalistów

Zespół Programowy GOF 2016 wsłuchał w się we wszystkie zgłoszenia. W Waszych działaniach tkwi ogromny potencjał, dziękujemy za nadesłane „wizytówki”. Formuła i założenia programowe Festiwalu zmuszają nas do … zaproszenia na drugi etap konkursu :

ALPHA DOG
FORBIDDEN SOULS
GRUBSZA STRONA RABARBARU
MAJOS SQUAD
LIN
MISS IS SLEEPY
CZELNY
PART OF THE KITCHEN
PRAŁAT
STONE FACTORY
VIOLET ULTRA

Gloria victis ! Gratulujemy Laureatom I-go etapu i zapraszamy do udziału w przesłuchaniach konkursowych. Oceni Was jury w składzie : Marta Mielcarek, Piotr Banach, Bartosz Chmielewski. Szczegóły organizacyjne spotkania 5 i 6 listopada znajdziecie w mailach kontaktowych.

Powodzenia!


Goście Festiwalu GOF 2016

5.11. godzina 21:00 ,Klub MagnetOffOn (Łażnia Miejska)

ENCHANTED HUNTERS – trójmiejski kwartet, przypomniał jak mało potrzeba do napisania wyrazistych piosenek. Proste, ale nie trywialne melodie i kilka zwyczajnych instrumentów – gitara, flety, cymbałki i skrzypce oraz chwytliwe harmonie w chórkach. Zespołowi przewodzi Małgorzata Penkalla, towarzyszą jej Magdalena Gajdzica , Patryk Zieliniewicz, Michał Biela (Kristen). Początki historii zespołu sięgają 2007 roku i solowych projektów Penakally. ”Zaczęłam pisać piosenki i po bardzo długiej przerwie przeprosiłam się ze skrzypcami – mówiła w wywiadzie z Agnieszką Szydłowską dla Programu III Polskiego Radia artystka – dopiero kiedy poznałam Patryka Zieleniewicza, sprawy nabrały tempa”. Muzyka Enchanted Hunters to melodyjne, rozmarzone, akustyczne piosenki przywołujące klimat północnoamerykańskich folkowych diw i bardów, a także stare psychodeliczne zespoły, również z Ameryki. Aranżacje muzycznych miniatur (najdłuższy utwór trwa prawie cztery minuty, ale zazwyczaj nie trwają one dłużej niż dwie i pół minuty) są skromne i pomysłowe, wiele zawdzięczają dźwiękom fletu. Młode trio pokazuje jak wiele może zaoferować rzadko pojawiający się w muzyce popularnej instrument, zazwyczaj kojarzony z rutyną szkolnych lekcji muzyki. Flet odrealnia nastrój muzyki i wprowadza w nią nastrój bajkowej niesamowitości, który dopełniają niebanalne, wyśpiewane po angielsku teksty. 2012 rok był przełomowym dla zespołu, wystąpili na największych polskich festiwalach muzycznych – na trójmiejskim Open’erze i odbywającym się w Katowicach OFF Festiwalu. Nakładem Anteny Krzyku wydali swoją debiutancką płytę – ”Peorię”. Realizator płyty, Michał Kupicz sprawił, że nastrój albumu jest jeszcze bardziej eteryczny i zwiewny. Akustyczne dźwięki urozmaicił elektronicznymi szumami, zgrzytami i strzępkami dźwięków przypominającymi nieśmiałe beaty.

https://www.youtube.com/watch?v=PnpD2F1XoFYhttp://enchantedhunters.bandcamp.com/album/peoria

6.11. godzina 19:30 / po prezentacji Laureata GOF (Sala widowiskowa MCK)

ZAMILSKA – Jej muzyka rozpoznawalna jest poprzez ciężkie, rytmiczne, wypełnione basem brzmienia. Pierwsze skojarzenie: techno. Jednak jej muzyka wybiega poza definicje tego gatunku i niełatwo ją zaszufladkować. Oscyluje pomiędzy elektroniką, world music a noisem. Na scenie ZAMILSKA emanuje energią, a każdy koncert to żywiołowa dawka monstrualnego basu i potężnych bitów, wprowadzająca publiczność w taneczny trans. Nowe wydawnictwo, Undone, czerpie inspiracje z różnorodnych źródeł: od surowych brzmień z rodzimego Śląska precyzyjnie przeplecionych plemiennymi śpiewami oraz orientalnymi dźwiękami poprzez mechaniczne odg łosy aż po industrialny brud. Debiutancki album Untune z 2014 umożliwił Zamilskiej zainstnienie na rynku muzycznym nie tylko w Polsce, ale też za granicą, a także występy w całej Europie. ZAMILSKA zadebiutowała utworami Quarrel i Duel 35 (który rozbrzmiał nawet podczas pokazu domu mody Dior w Tokyo). Stworzyła oprawę muzyczną do pokazu mody „Hold the Rivers” projektanta Michała Szulca. Na swoim koncie producentka ma kolaboracje z Marią Peszek, dla której wykonała remix utworu „Sorry Polsko” oraz jego wspólne wykonanie podczas cyklu Męskie Granie. O Zamilskiej: “Natalia Zamilska w świadomy sposób przestawia puzzle w elektronicznych brzmieniach, uciekając od banalnych rozwiązań powoduje, że syntetyczna muzyka przesycona nieoczywistymi melodiami wywołuje u słuchacza szerokie spektrum emocji” – ultramaryna.pl O UNDONE: „„Undone” to płyta rzeczywiście dojrzalsza, złożona, wielowymiarowa i – paradoksalnie – także melodyjna. Sięga głęboko i zapewne z każdego wyciągnie coś innego”. – T-Mobile Music


https://www.youtube.com/watch?v=sySg7KU7NGw&feature=youtu.be
https://zamilskaofficial.bandcamp.com/

Na wszystkie wydarzenia GOF 2016 wstęp wolny !

Europenian flag

.