hopLEM Festiwal 2021 + KONKURS !!!

Dodano: 30 lipca 2021
 

hopLEM Festiwal to święto literatury. Rok Stanisława Lema ma nam wszystkim przypomnieć, że dobra literatura potrafi cieszyć tak samo czytelników z każdego zakątka świata. Tłumaczony na ponad czterdzieści języków autor po dziś dzień budzi wyobraźnię czytających. Festiwal Lemowski ma za zadanie nie tylko promocję postaci tego wybitnego pisarza, który stanowi ikonę literatury polskiej, ale jest dla mieszkańców Gorzowa i okolic czymś więcej. Taki festiwal to dla mieszkańców ziem zachodnich kolejna z możliwości integracji społecznej. Każda inicjatywa o szerokim zasięgu to sposób zbliżenia mieszkańców, wszak literatura łączy pokolenia, łączy sposoby myślenia, stwarza możliwości wspólnego zachwytu i opowieści o tym. Serdecznie na to święto zapraszamy!

Wydarzenia festiwalowe odbywać się będą w Klubie Kultury MCK Jedynka przy ul. Chrobrego 9 oraz na Placu Nieznanego Żołnierza („Kwadrat”).

Szczegóły: KLIKNIJ


Miejskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w Konkursie graficznym na plakat inspirowany twórczością Stanisława Lema. Konkurs ma zasięg ogólnopolski i jest otwarty dla wszystkich, którzy ukończyli 16 lat. Najlepsze prace zostaną wydrukowane i wyeksponowane na wystawie, której wernisaż odbędzie się 17 września w Klubie Kultury MCK Jedynka i zainauguruje hopLEM Festiwal 2021. Laureat Konkursu otrzyma nagrodę w wysokości 1.000 zł.

Szczegóły w załączonym REGULAMINIE.https://mckgorzow.pl/docs/hop_lem_festiwal_regulamin.pdf

Europenian flag

.