Męska Muzyka! Wszyscy Muzycy to Wojownicy! ABRADAB VOO VOO LECH JANERKA

Dodano: 7 maja 2012
 

UWAGA!

Miejskie Centrum Kultury informuje, że koncert Męska Muzyka zaplanowany na 01.06.2012 r. w Amfiteatrze nie odbędzie się z przyczyn niezależnych od woli organizatora i artystów.

Artyści: Voo Voo, Abradab, Lech Janerka wystąpią w innym terminie na indywidualnych koncertach zorganizowanych przez Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp.

Zwrot biletów możliwy jest od 04.06.2012 r. w kasie MCK przy ul. Drzymały 26, tel. 95 720 29 11 w godz. 8:00-16:00, na podstawie paragonu fiskalnego.

Za zaistniałą sytuację przepraszamy

Miejskie Centrum Kultury

Data: 01.06.2012, godz. 20.00

Miejsce: Amfiteatr, Gorzów Wielkopolski

Bilety: 30 zł przedsprzedaż/ 40 zł w dniu koncertu

Bilety juz w sprzedaży! – od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00 w kasach Miejskiego Centrum Kultury (ul. Drzymały 26),  od 29.05. w godz. 11.00 – 20.00 w CH Askana   oraz przez:

 

Informujemy, że bilety na koncert MĘSKA MUZYKA nie będą dostępne na żadnym portalu okazyjnych zakupów indywidualnych i grupowych, gdyż cena biletu na koncert takich osobistości polskiej seny muzycznej jest dostępna, przystępna, niewygórowana, bardzo atrakcyjna. Tak więc zapraszamy na koncert 01.06. 2012. godz. 20:00. 
Wszyscy Muzycy to Wojownicy! To trzeba zobaczyć, usłyszeć i przeżyć!

Trzech artystów, których łączy zamiłowanie do wyrafinowanej, ale nie pozbawionej przebojowości formy i przenikliwości słowa. Wojciech Waglewski i Lech Janerka, na jednej scenie dwie osobistości, których wpływ na historię polskiej muzyki rockowej nie sposób przecenić. Zupełnie wyjątkowy skład koncertu zawdzięczamy także trzeciemu liderowi – ABRADAB doskonale wpisuje się w znak jakości jaki noszą koncerty nestorów sceny.

To trzeba zobaczyć, usłyszeć i przeżyć!

Podczas koncertu pod nazwą Męzka Muzyka organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie Wielkopolskim, wystąpią artyści związani z projektem Męskie Granie w latach 2010 i 2011.

Voo Voo
Istnieje nieprzerwanie już ćwierć wieku. To jedna z najbardziej pracowitych marek w historii polskiej muzyki – wydali przeszło 20 studyjnych albumów. W ich nagraniach usłyszeć można echa najróżniejszych światów, dziś już klasycznych, ale nade wszystko osobisty świat Voo Voo. Na koncertach możemy spodziewać się nieprzewidywalnych wykonań zarówno z „żelaznego kanonu Voo Voo” (m.in.: „Jak gdyby nigdy nic”, „Flota Zjednoczonych Sił”, „Otwórz mi”, „Bo Bóg dokopie”), czy z ostatniego zdecydowanie rockowego albumu „Wszyscy muzycy to wojownicy”, jak i utwory instrumentalne.

Voo Voo na rockowo. Naprawdę rockowo. To w końcu zespół, który z gitarowego grania wyrósł i bez względu na to, jak akurat odjeżdżał w inne – choćby jazzowe czy etniczne klimaty, dookoła właśnie takiego grania krążył. Tutaj mamy powrót do rasowych, klasycznych schematów. Pobrzmiewa Hendrix, Led Zeppelin, czasem nawet coś z zadziornego, białego brytyjskiego rhythm and bluesa w stylu lat 60. Gazeta Wyborcza, Robert Sankowski

Skład zespołu:
Wojciech Waglewski – gitara, wokal
Mateusz Pospieszalski – saksofony, wokal
Michał Bryndal – perkusja
Karim Martusewicz – gitara basowa

Lech Janerka
Pochodzący z Wrocławia muzyk od początku miał opinię niepokornego, oryginalnego i niezwykle szczerego artysty rockowego. Na polskiej scenie pojawił się pod koniec lat 70. wraz z zespołem Klaus Mitffoch, jako kompozytor, basista, autor tekstów, a zarazem wokalista o charakterystycznym, niepokojącym tembrze głosu. Debiutancka płyta zespołu zatytułowana „Klaus Mitffoch” do dziś zgodnie uznawana jest przez wielu za jeden z najważniejszych albumów w historii polskiego rocka. Z tej płyty pochodzi m.in. utwór „Jezu jak się cieszę”. W 1984 r. Janerka rozpoczął działalność pod własnym nazwiskiem, nagrywając kolejne wielkie przeboje takie jak Konstytucje, Ta zabawa nie jest dla dziewczynek z pierwszej solowej płyty „Historia podwodna”, czy „Ramydada” i słynny „Rower”, pochodzące z obsypanego nagrodami albumu „Plagiaty” z 2004 roku.

Skład zespołu:
Lech Janerka – gitara basowa, wokal
Bożena Janerka – wiolonczela
Damian Pielka – gitara, wokal
Michał Mioduszewski – perkusja

ABRADAB
Abradab to wyjątkowo rozchwytywany polski raper. Założyciel legendarnej grupy Kaliber 44, z którą sięgnął po najważniejsze nagrody polskiej fonografii i zmienił oblicze polskiej muzyki hip-hopowej.

W 2004 roku rozpoczął solową karierę wydając „Czerwony album”, a utwory takie jak: „Miasto Jest Nasze” czy „Rapowe Ziarno 2 (Szyderap)” szturmem zdobyły publiczność i na stałe zapisały się w klasyce polskiego hip-hopu. Solowe wcielenie Abradaba to także nowa stylistyka: hip-hop z domieszkami przeróżnych stylów, z wyraźnymi wpływami funku oraz reggae. Jesienią 2010 roku muzyk wydał swój czwarty solowy album zatytułowany „Abradabing”, w którym przedstawił zinterpretowany na swój sposób świat i otaczającą rzeczywistość. Płyta została doceniona i nagrodzona Fryderykiem za Najlepszy Album w kategorii Hip-Hop, R&B i Reggae w 2011 roku.

Abradab nieprzerwanie koncertuje dając występy w miastach i miasteczkach na terenie całego kraju, ale także za granicą. Często występuje też z zespołem muzycznym, co rzadko zdarza się raperom. Towarzyszą mu instrumenty – kontrabas, klawisze, bas, gitara i perkusja, dzięki którym utwory zyskują ciekawsze brzmienia i nowe, świeże aranżacje. Na uwagę zasługują także teksty autorstwa Abradaba, które są zabawnymi, poważnymi lub ironicznymi mini opowieściami. Ponadto, podczas występów Abradab prezentuje kilkunastominutową kompilację najbardziej znanych utworów legendarnego składu Kaliber 44, która cieszy się niezwykłą popularnością wśród uczestników koncertów.
Tekst: Lion Stage Management

Europenian flag

.