NSK 2022 – TYMAŃSKI DUO / Seans filmu „Czułość” / Pokaz Ognia BURNING HEARTS

Dodano: 8 czerwca 2022
 

 

W ramach Nocnego Szlaku Kulturalnego zapraszamy do Amfiteatru MCK w Parku Siemiradzkiego. Będzie się działo!

20:30-21:30  TYMAŃSKI DUO- koncert i spotkanie autorskie z Tymonem Tymańskim, dotyczące debiutanckiej i transgresyjnej powieści „SCLAVUS”.
„Sclavus” to debiutancka, transgresyjna powieść Tymona Tymańskiego, songwritera, prozaika i scenarzysty. Rzecz dzieje się w Trójmieście lat 80. i barwnie opowiada historie pierwszych muzycznych zespołów, pierwszej wielkiej miłości oraz szokującego i zarazem płodnego zderzenia z kolektywem Totartu. Totart był poetycko-muzyczno-plastyczno-happenerskim ruchem, powstałym na UG w 1986 roku, który kompletnie odmienił światopogląd, kredo oraz artystyczną wizję autora. W książce Tymańskiego napotkamy również postaci Lecha Wałęsy, prałata Jankowskiego i Ekstra-Terrestian z gwiazdozbioru Alfa Centauri, wkomponowanych w orszak prawdziwych i fikcyjnych patafizyków, absurdystów, anarchistów oraz naczelnych freaków tamtej epoki.

21:30-21:45 seans filmu „CZUŁOŚĆ”. Najpierw były wlepki, potem głosy z miasta, które mówiły, że lubią znajdować „OŚCI”, potem był remont i „CZUŁOŚĆ” znikła… Z tą CZUŁOŚCIĄ nie jest łatwo… ale nie znika. Zaprasza JUSTYNA BUDZYN. W pobliżu pojawi się nowa wersja ceramicznej wlepki.

21:45-22:20 POKAZ OGNIA w wykonaniu grupy kuglarskiej BURNING HEARTS.

Miejsce: Amfiteatr MCK, Park Siemiradzkiego (Scena na Scenie, pobliże kasy biletowej i parking)

Wstęp wolny

Europenian flag

.