Pawan Pandey – joga na scenie Amfiteatru

Dodano: 29 marca 2018
 

Pawan Pandey

Jest wyznawcą waisznawizmu. W Indiach studiował elektronikę i księgowość, mieszka i pracuje w Gorzowie jako nauczyciel języka angielskiego i prowadzi szkołę jogi OMKAR. W wolnym czasie jeździ rowerem i na skuterze. Jest wegetarianinem i stara się zdrowo odżywiać, a przede wszystkim zdrowo żyć. Dziwi go, że Hindusi chcą naśladować zachodni styl życia, a biali Europejczycy jeżdżą do Indii w poszukiwaniu wschodniej mistyki.

A tak mówi o sobie i swoich warsztatach:

Namaskar,

nazywam sie Pawan Pandey i jestem nauczycielem jogi z Północnych Indii.

Uczę jogi wg Maharishiego Patanjali, znanej jako Patanjali joga.  Joga ta zawiera pranayamę i jogiczną rozgrzewkę wszystkich stawów w ciele. Joga znana w świecie zachodnim, jak np. Hatha Joga czy Ashtanga Joga, skupia się tylko na fizycznej elastyczności, natomiast Patanjali joga prowadzi  dodatkowo do zdrowia i długowieczności. Poszczególne asany są „ciałem” jogi, a pranayama jest jej „siłą życiową”. Bez pranayamy asany niewiele znaczą. Joga ta może być uprawiana od 14 do 80 roku życia.

Jeśli połączymy jogę ze zdrowym odżywianiem, będzie miało to jeszcze większy wpływ na nasze samopoczucie. Kuchnia indyjska, którą prezentuję, oparta jest o zasady medycyny ayurvedyjskiej – starożytnej wiedzy medycznej Indii. Wykorzystuje ona wyłącznie naturalne składniki, takie jak rośliny, przyprawy, minerały i produkty mleczne, by smacznie żywić, utrzymać przy zdrowiu, ale też i leczyć w razie potrzeby.

Tym samym prezentuję Wam całościowy pakiet zdrowego stylu życia. Życzę Wam dobrej zabawy i zdrowia.

Z pozdrowieniami,

Pawan Pandey

https://www.facebook.com/SzkolaYOGIOMKAR/?fref=ts

22 kwietnia 2018 (niedziela), godz. 9:00 – PAWAN PANDEY – joga na scenie Amfiteatru MCK.

Europenian flag

.