Program NSK 2016

Dodano: 12 kwietnia 2016
 

1. 18:00 – 18:40 Stary Rynek

ORKIESTRA DĘTA OSP SIEDLICE – koncert inaugurujący VIII edycję NSK.


2. 18:00 – 03:00 ul. Szkolna 5 (budynek po szkole podstawowej)

GALERIA BEZBRONNA – otwarta galeria, w której każdy może zaprezentować swoją twórczość niezależnie od rodzaju sztuki jaką uprawia (grafika, malarstwo, fotografia, muzyka etc.). Śladami gorzowskiego UFO- projekcja filmu E. Kozubal, E. Bone, Ł. Jankowskiego. Zaprasza Daniel Adamski.

Galeria Bezbronna jest częściową kontynuacją idei fotograficznej Galerii Bezdomnej Tomka Sikory i Andrzeja Świetlika. Różnicą jest prezentacja prac artystycznych z wszystkich dziedzin sztuki współczesnej, a częścią podobną jest budowanie spontanicznie wystawy przez chętnych twórców.

Celem Galerii Bezbronnej jest umożliwić każdemu prezentację swojej twórczości gdzie temat prac, dziedzina, technika i forma jest indywidualną decyzją każdego autora. Galeria musi pomieścić utwory: literatury, muzyki, fotografii, malarstwa, video, filmu, animacji, rzeźby, architektury, instalacji, teatru, happeningu oraz performance i innych multimedialnych form, nawet tych jeszcze nieznanych.

Udział w wystawie jest nieodpłatny, ale autor zobowiązany jest do pilnowania wystawy minimum raz w tygodniu przez kilka godzin. Każdy wybiera sobie dzień i godzinę dyżuru pilnowania prac w galerii. Podczas montażu uczestnik będzie musiał wpisać swoje nazwisko na specjalnej tablicy dyżurów podzielonej na dni tygodnia i godziny dnia. Wolontariusze i autorzy pilnują nie tylko swoich prac, ale i prac innych autorów w wybranej części galerii oraz całego budynku.
Każdy uczestnik sam dba o montaż swojej prezentacji. Sam wybiera miejsce w budynku oraz sam zaopatruje się w potrzebne mu narzędzia i ewentualne urządzenia. Np.: młotek, gwoździe, sznurek, drabina, ramy, oświetlenie, ekran, taboret, telewizor, DVD, mikrofon, kabel, wzmacniacz, głośniki, laptop, komputer, przedłużacz, sztaluga, rzutnik i inne przedmioty lub urządzenia. Autor sam organizuje sobie osoby, które pomogą mu zainstalować prace w galerii oraz sam zaprasza swoich widzów.
Każdy uczestnik musi zadbać o umieszczenie obok swojej pracy/prezentacji kartki z wydrukowanym swoim imieniem i nazwiskiem, miejscem pochodzenia, parę zdań o sobie oraz tytułem swoich prac. Zaleca się też napisanie kilku zdań dotyczących wyjaśnienia tematu swojej prezentacji.


3. 18:00 – 3:00 na rogu ul. Pionierów i ul. Spichrzowej, Restauracja ANERI CAFE

GORZÓW NA STARYCH WIDOKÓWKACH – MIASTO PRZED I PO 1945 ROKU, specjalne menu nawiązujące do kuchennych tradycji Landsberga.


4. 18:00 – 19:00 – ul. Nadbrzeżna 1, Barka Królowa Jadwiga

TWARZĄ W TWARZ Z OSIECKĄ – recital Anny Łaniewskiej z towarzyszeniem zespołu GIGADRUM.


5. 18:00 – 21:00 ul. Śląska 58, Monofaktura

MONOPIKNIK 04 – live acty, sety dj`skie, wizualizacje, Simon Kelly (street art.) Monoton, giełda płyt, grill.

Monopiknik odbędzie się na terenie Monofaktury przy ulicy Śląskiej 58. Monofaktura to sklep i serwis  branży klubowo-muzycznej, angażujący się w stroniące od sztampy wydarzenia muzyczne, związane z szeroko pojętą muzyką elektroniczną. To już czwarty Monopiknik w ramach NSK, trzeci w tej lokalizacji, która z roku na rok staje się coraz atrakcyjniejsza. Do dyspozycji uczestników jest sprawdzona, ciekawie zagospodarowana przestrzeń – murowany grill, plaża, trampolina, stół do ping-ponga, flipper – by obok wrażeń płynących z muzyki i wizualizacji każdy (także dzieci) znalazł coś dla siebie.

PROGRAM:

– sety dj’skie i spontaniczne live acty:  Wrong Dials (premiera płyty winylowej), Q009 (prezentacja nowego materiału), a także:  Marek Adamski,  Altimet Densa, MONOTON, Max Wiśniewski, Fabian i nie tylko,
– światła, wizualizacje i nagłośnienie – Q009, Fabian,
– odwiedziny lokalnego, kostrzyńskiego sklepu z płytami winylowymi – MONOTON (sprzedaż płyt),
– pyszna kiełbasa z grilla dla pierwszych przybyłych,
– plażowanie, wypoczynek przy muzyce,
– drukowanie logo Monopikniku i DYM Records na powierzonych lub kupionych koszulkach.


6. 18:00-3:00 ul. Jagiełły 11, Klub MagnetOFFon (Łaźnia Miejska)

Eko Ogródek – interaktywna instalacja wizualna oparta na sztuce mappingu i videoart w wykonaniu Karoliny Jacewicz,Mateusza Kędzierskiego i Dawida Śłowińskiego , otwarte warsztaty – jam session (godz.20:00-23:55), taneczna scena klubowa (godz.1:00-3:00).

Klub MagnetOFFOn przygotował szereg atrakcji. Na skwerze przed wejściem do klubu od godziny 18:00, będzie można usiąść w Eko Ogródku i poczęstować się świeżymi owocami.  Obejrzymy tam ciekawe wizualizacje zapraszające do odwiedzania lokalu.  A w środku klubu na gości czekać będzie interaktywna instalacja wizualna oparta na sztuce mappingu i videoarcie, łącząca kombinacje światła i przestrzeni. Będzie to szereg zawieszonych, cyklicznie zmniejszających się ram okraszonych animacjami, swoista forma trójwymiarowej rzeźby cyfrowej. Również o godzinie 18:00 rozpocznie się wernisaż gorzowskiego artysty fotografa Piotra Merdy pt. Zaparowani 2 – “Więzy krwi”.

A od godziny 20:00 Zapraszamy na nocne jamowanie. Wszystkim miłośnikom muzyki  udostępnione zostaną instrumenty muzyczne, przestrzeń, a także wsparcie doświadczonych muzyków.

Od godziny 1 w nocy ruszy taneczna scena klubowa z muzyką elektroniczną. Zagrają Dj Toft ze Szczecina oraz Dj Relax z Gorzowa.


7. 18:00 – 22:30 ul. Kosynierów Gdyńskich 64, Zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów

SKĄD WIESZ CZY TWOJE ŻYCIE TO NIE MATRIX – wykłady i dyskusje (18:00, 19:30, 21:00) oraz gry planszowe, grill.


8. 18:00 – 21:00 – ul. Asnyka 7 (przed szczytową ścianą budynku)

50 LAT DKF MEGARON – odsłonięcie urodzinowego muralu oraz warsztat tworzenia wlepek. Dodatkowo dla uważnych „Filmowe podchody” z nagrodami – start przy Starej Bimbie – weź kartkę i rusz w drogę!


9. 18:30 – 1:00 ul. Łokietka 32-33, Restauracja, Klub, Miejsce Kultury „Łubu Dubu”

OBLICZA BIRMY – wystawa fotografii Sławomira Sajkowskiego i Marty Wrzask (wernisaż – godz.18:30).


10. 19:00 – 24:00 ul. Warszawska 35, Zespół Willowo-Ogrodowy Muzeum Lubuskiego

ŚLĄSKIE SZKŁO ARTYSTYCZNE Z XIX I XX w. – z kolekcji Muzeum Karkonoskiego, prezentacja jednostronnie bitych monet, zwiedzanie ogrodu.


11. 19:00 – 21:00 ul. Chrobrego 13, Studio Plastyki MCK

WYSTAWA MALARSTWA uczestników Inkluzywnej Pracowni Edukacji Artystycznej.


12. 19:00 – 2:00 ul. Przemysłowa 50, pracownia MINU MINU

OLLAS PERMAKULTURAS – wykład i zakładanie ogródka ziołowego,

OBY NAM SIĘ – wystawa prac J. Hanć i M. Gugały, warsztaty mozaiki ceramicznej,

WISZĄCE OGRODY JAGODY – przygotowanie mozaiki botanicznej 3D.

Wystawa prac oraz przygotowanie mozaiki odbywać się będą w pracowni ,,Minu Minu” ul. Przemysłowa 50 , Gorzów Wlkp. (róg Przemysłowej i Kolejowej, parter) Mozaika ma być usytuowana na ścianie pomieszczeń gospodarczych od strony ul. Kolejowej a ogródek ziołowy na skwerku od strony ulicy Kolejowej. Nieustannie towarzyszący podziw dla Antonio Gaudiego i jego Parku Güell zaowocował chęcią stworzenia kombinacji mozaiki i żywej materii roślinnej.

Umiejscowienie w urbanistycznej przestrzeni ulicy, maleńkiej oazy zieleni i eksplozji koloru wibrujących fragmentów mozaiki uwydatni kontrast szaro-burej, postindustrialnej surowości  agresywnego betonu i stanie się symbolem tęsknoty człowieka za naturą. Tętniąca żywą barwą, wabiąca spojrzenia owadów i ludzi mozaika staje się pretekstem do spotkań, wyjścia w przestrzeń miasta i zaproszenia do wspólnej zabawy równie nierozsądnych, co nietuzinkowych przyjaciół.

Ollas permakulturas

Aby zaopatrzyć naszą oazę w wodę i roślinność, Aleksandra przygotuje podwyższoną, ziołową grządkę wyposażoną w znane już w starożytności naczynie nawadniające zwane Ollas, czyli gliniany dzban oszczędzający czas i zużycie wody. Opowie też o ogródkach biodynamicznych i zastosowaniu ziół. To też wspaniała okazja do wymiany doświadczeń i sadzonek.

Oby nam się… nie nudziło nietuzinkowi artyści Joanna Hanć i Mirosław Gugała zaprezentują urywki swojej przebogatej i wszechstronnej twórczości tzn. prac w różnych technikach plastycznych (malarstwo, mozaika, grafika warsztatowa, komiks, tkanina, formy przestrzenne), które powstawały w różnym czasie.

Działania warsztatowe Oby nam się…mozaika zostaną poprzedzone krótką opowieścią na temat mozaiki, jako bardzo starej techniki zdobienia. Porozmawiamy o tym, czym dla nas jest mozaika i czemu tak ją polubiliśmy. Zostaną też pokazane różne przykłady mozaik – także jako działań warsztatowych.

Projekt Wiszące ogrody Jagody, którego mozaika będzie częścią, to dodatkowe, wypukłe elementy w kształcie szufladek, kieszonek w których umieszczone będą rośliny (np. pnące – bluszcz, nasturcja, groszek pachnący i skalniaki). Mamy nadzieję, że po jakimś czasie zdołają  nieco przełamać nieco szarość ścian i ulic, a rozrastając, wijąc niczym babilońskie Ogrody Semiramidy, dodadzą uroku zaśmieconym wcześniej skwerkom Gorzowa.


13. 19:00 – 02:00 – ul. Chrobrego 4, Mała Galeria GTF

FOTOGRAFIA Z MADAGASKARU – wystawa Stefana Piosika, spotkania autorskie (godz. 19:00, 20:30, 22:00, 23:30).


14. 19:00 – 2:00 Bulwar Zachodni

WSZECHŚWIAT NA WYCIĄGNIĘCIE DŁONI – obserwacja nocnego nieba, pokaz sprzętu i technik obserwacji, prelekcja na temat astronomii amatorskiej, polowanie na przelatującą Stację Kosmiczną ISS. Zaprasza Gorzowska Grupa Miłośników Astronomii „GAMMA”.

POKAZ UZALEŻNIONY JEST OD WARUNKÓW POGODOWYCH – w sytuacji zachmurzenia.

Prezentujemy sprzęt, omawiamy techniki obserwacji, wykonujemy slajdowisko. Podczas spotkania skupiamy się na obiektach dostępnych na niebie w danym dniu. Rozpoczynamy przed zachodem słońca, by pokazać w bezpieczny sposób jego tarczę i aktywność plamotwórczą.

W zależności od stanu pogody uczymy rozpoznawać konstelacje na niebie, opisujemy mechanikę nieba. Uczestnicy będą mogli osobiście pokierować teleskopem astronomicznym. Zobaczyć jak wyglądają tarcze planet widocznych na niebie. „Zapolujemy” na przelatującą nad Polską Międzynarodową Stację Kosmiczną ISS. POKAZ CIĄGŁY – czyli oglądamy niebo , aż do ostatniego obserwatora.


15. 19:00 – 24:00, Bulwar Żywiec Pub

PRODUKCJA MUZYKI ELEKTRONICZNEJ – warsztaty z gatunków klasycznej elektroniki, House/Deep House, Chillout, Breakbeat poprowadzi Anestetic, pokaz live act (godz. 23:00 – 24:00).


16. 19:00 – 24:00 ul. Łokietka 20a, Biblioteka Pedagogiczna WOM

ZNAM TO – GORZÓW W PLAKACIE – wystawa autorstwa Tomasza Żuka oraz najciekawsze zbiory dotyczące historii gorzowskiej oświaty.

Wszystkich przemierzających gorzowski Nocny Szlak Kulturalny zapraszamy w gościnne progi Biblioteki Pedagogicznej WOM, która już po raz trzeci ma przyjemność być widocznym miejscem na kulturalnej mapie naszego miasta. W tym roku w bibliotece przy  ulicy Łokietka  20a będzie plakatowo, kolorowo… i po gorzowsku.

Zaproponujemy obejrzenie wystawy ”Znam to – Gorzów w plakacie” oraz spotkanie z jej autorem Tomaszem Żukiem. Ta noc będzie również niepowtarzalną okazją by zobaczyć materiały dotyczące historii gorzowskiej oświaty oraz najstarsze i najciekawsze zbiory naszej placówki. Zwiedzający będą mieli także możliwość wspólnego tworzenia miejskiego plakatu inspirowanego hasłem „… bo w Gorzowie jest moc nie tylko w tę na Szlaku noc!”

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!


17. 19:00 – 24:00 – ul. Teatralna 9, Art Cafe w Teatrze im. Juliusza Osterwy

PIERWIASTEK KOBIECY – wystawa prac malarskich Agaty Kaczuk-Jagielnik.


18. 19:00 – 00:00 – ul. Mościckiego 7, Archiwum Państwowe w Gorzowie Wlkp.

KOŚCIÓŁ ZIEM ZACHODNICH – GORZÓW W EPOCE MILENIUM CHRZTU POLSKI – wystawa, porady dotyczące badań genealogicznych, tworzenia archiwów rodzinnych.

W czasie Nocnego Szlaku Kulturalnego w Archiwum Państwowym w Gorzowie Wlkp. będzie możliwość obejrzenia wystawy pt. „Kościół Ziem Zachodnich – Gorzów w epoce Milenium Chrztu Polski” zorganizowanej z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. Wystawa prezentuje losy kościoła gorzowskiego od momentu utworzenia tu stolicy administracji kościelnej w 1945 r. Na 40 planszach zaprezentowano ponad 450 dokumentów i fotografii pochodzących z zasobu Archiwum Państwowego w Gorzowie, Narodowego Archiwum Cyfrowego, archiwów najstarszych gorzowskich parafii, bibliotek i stowarzyszeń, ale też pochodzące ze zbiorów prywatnych. Kulminacyjnym elementem wystawy są wydarzenia Roku Milenium, w tym centralne obchody Milenium Chrztu Polski w Gorzowie z udziałem najwyższych hierarchów i tysięcy wiernych. Ukazane zostały także świeckie obchody Tysiąclecia Państwa Polskiego.

Oprócz zwiedzania wystawy będzie możliwość uzyskania porad dotyczących prowadzenia badań genealogicznych, tworzenia archiwów rodzinnych i przechowywania dokumentów. Będzie się można zapoznać z historią i działalnością Archiwum Państwowego w Gorzowie, a także z jego zasobem, w tym audiowizualnym.


19. 19:00 – 02:00 – ul. Jagiełły 11, Klub MagnetOFFon (Łaźnia Miejska)

ZAPAROWANI II – wernisaż i wystawa Piotra Merdy, fotografie par wykonane techniką wielokrotnej ekspozycji.


20. 19:30 – 24:00 – ul. Pomorska 73, Miejski Ośrodek Sztuki

3D TOMASZA KALITKI „STACJA MOS” – prezentacja obrazu wykonanego w technice 3D, (parking przed MOS, godz.19:30 – 20:00),

Z ALBUMU GORZOWIAN VIII – wystawa fotografii z prywatnych archiwów mieszkańców (godz.20:00 – 24:00) promocja wydawnictwa „Z ALBUMU GORZOWIAN II” dla pierwszych 100 osób – egzemplarz bezpłatny (godz. 20:00 – 21:00).

„Stacja MOS” z przyczyn niezależnych od organizatorów odbędzie się w innym terminie!

Z ALBUMU GORZOWIAN VIII

Miejski Ośrodek Sztuki wspólnie z “Gazetą Lubuską” zapraszają na promocję II tomu wydawnictwa „Z ALBUMU GORZOWIAN”. Prezentacji wydawnictwa towarzyszyć będzie ósma edycja wystawy “Z albumu gorzowian”. Obecna wystawa (tak jak siedem poprzednich) odkrywa nieznane archiwa fotograficzne mieszkańców miasta. Fotografie pochodzą z lat 1945-1990. Pierwsze 100 osób, które zgłoszą się pomiędzy godz. 20:00 a 21:00, otrzymają egzemplarz albumu bezpłatnie. Osoby, które udostępniły zdjęcia do albumu otrzymają egzemplarze autorskie.

Linki do poprzednich edycji wystawy:

http://www.mosart.pl/page3654

http://www.klublamus.pl/pl/archive/178-galeria.html

http://www.klublamus.pl/pl/archive/245-galeria.html

http://www.klublamus.pl/pl/archive/334-galeria.html

http://www.klublamus.pl/pl/archive/384-galeria.html

http://www.klublamus.pl/pl/archive/430-galeria.html

http://www.klublamus.pl/pl/archive/520-galeria.html


21. 19:30 – 24:00 – ul. Jagiełły 11, skwer przed klubem Magnetoffon (Łaźnia Miejska)

NOC Z RADNYMI – wystawa pokonkursowa projektów na budynek Urzędu Miasta, miejsce do rozmów na temat Miasta z radnymi LDM i architektami ze Stowarzyszenia „SARP”.


22. 19:00 – 22:00 – ul. Grobla 15, Galeria TERMINAL08

EARLY WORKS – wystawa zbiorowa – kurator Artur Malewski (Akademia Sztuki w Szczecinie).

EARLY WORKS to wystawa zbiorowa dziesięciu artystów związanych z Akademią Sztuki w Szczecinie, zarówno pedagogów, jak i studentów. W wystawie wezmą udział: Piotr Bruch, Natalia Janus-Malewska, Klaudia Jaskulska, Marta Knaflewska, Artur Malewski, Uladzimir Pazniak, Aleksandra Ska, Piotr Skiba, Zbigniew Taszycki, Adam Witkowski.

Kuratorem wystawy jest Artur Malewski, wykładowca Akademii. Poprosił on zaproszone osoby o odszukanie w swoim archiwum wczesnych prac, które nie straciły na ważności i zasługują na ponowną prezentację ze względu na aktualność poruszanych tematów.  Wystawa jest zbiorem ciekawych, często dowcipnych prac, zrealizowanych za pomocą różnorodnych środków takich, jak wideo, obiekt, malarstwo, rysunek. Podczas wystawy będzie można porozmawiać z autorami na temat ich realizacji.


23. 19:30 – 23:00 – ul. Okólna 31A, Galeria Malarstwa Jerzego Zgorzałka

PEJZAŻ GORZOWA – wystawa autorska właściciela galerii, spotkanie z artystą.


24. 19:30 – 21:30 – ul. Bracka 7 (świetlica pod klasztorem)

BRACKA 7 – HISTORIA MIEJSCA I LUDZI – prezentacja archiwaliów z okazji 65 rocznicy powstania parafii pw. Św. Józefa, zwiedzanie kościoła z przewodnikiem (godz. 20:30).


25. 20:00 – 04:00 – ul. Spichrzowa 1, MIXcoolTURA

„MGM” – MUZYKA – GORZÓW – MALARSTWO – wystawa obrazów Jakuba Stillera, koncert Piotra „Restek” Resteckiego – gitara i Agnieszki Kliszczyk – wokal (ok. 22:00 – 23:50), sety dj`skie.


26. 20:00 – 23:00 – ul. Chrobrego 9, Klub Kultury „Jedynka” MCK

Koncert duetu: Grzegorz Klicki – gitara i Maciej Dana – klarnet (godz. 20:00 – 20:25 oraz 22:00 – 22:30),

Halooo! Chopin – spektakl muzyczny M. Ciężki, M. Wróblewski – fortepian (godz.20:30), Koncert Wrathu & Mała Fuzja (godz. 21:30),

Śladami gorzowskiego UFO – projekcja filmu E. Kozubal, E. Bone, Ł. Jankowskiego, wystawa malarska Gminnego Ośrodka Kultury w Lubniewicach.


27. 21:00 – 01:00 – linia MZK na trasie Wieprzyce – Piaski – Wieprzyce „Imprezowy Tramwaj”

TRAMWAJ ARTYSTYCZNY – na poetyckie atrakcje i wystawę grafik zaprasza Agnieszka Kopaczyńska-Moskaluk.


28. 21:00 – 22:00 – Park Siemiradzkiego, scena na scenie Amfiteatru MCK

ŚWIETLIKI – zespół brutalnych doświadczeń. Koncert zespołu Marcina Świetlickiego,

Śladami gorzowskiego UFO – projekcja filmu E. Kozubal, E. Bone, Ł. Jankowskiego.


29. 22:10 – 24:00 – punkt widokowy przy „Schodach Donikąd” (dojście od strony Amfiteatru MCK)

ŚDYM NAD SCHODAMI – wydarzenie audiowizualne Dym Records, udział wezmą: Due Gebord / Radosław Sirko, Wrong Dials / Mateusz Rosiński, wizualizacja przestrzenna VJ Pathfinder (Berlin).


30. 22:00 – 23:30 – ul. Teatralna 9, Teatr im. Juliusza Osterwy (park teatralny)

CZY TO JEST MIŁOŚĆ? – widowisko plenerowe w wykonaniu artystów gorzowskiego teatru inspirowane twórczością największych polskich i zagranicznych poetów.


31. 22:00 – 23:00 – ul. Przemysłowa 23 (inicjatywa Sztuki Miasta)

OBCI – prezentacja multimedialna na fasadzie kamienicy autorstwa Antoniego Mączyńskiego.


32. 22:15 – 24:00 – ul. Dziewięciu Muz, Plac Sztuk przed CEA –Filharmonią Gorzowską

KLASYKA LETNIĄ NOCĄ – kwartet smyczkowy H.M. Góreckiego (22:15 – 22:55), kwartet smyczkowy Straordinario (23:15 – 24:00).


33. 22:10 – 05:00 – ul. Spichrzowa 1, CKN Centrala

DOŻYNKI CENTRALNE – O obrotach ciał niebieskich” wernisaż B. Stanek (godz. 22:00), Obci – projekcja multimedialna Antoniego Mączyńskiego (godz. 22:10), Śladami gorzowskiego UFO – projekcja filmu E. Kozubal, E. Bone, Ł. Jankowskiego (godz. 22:30), koncert Dirty Coyote z Oakland w Kalifornii ( godz.23:00), videomapping 3D – VJ Pathfinder, DJ aferparty.

22.00 wernisaż wystawy Beaty Stanek – “O obrotach ciał niebieskich”

22.00 Projekcja multimedialna fotografii Antoniego Mączyńskiego pt “Obci”

22.30 Projekcja filmu Łukasza Jankowskiego, Ewy Kozubal i Ewy Bone pt. “Śladami gorzowskiego UFO”

23.00 koncert amerykańskiego projektu muzycznego Dirty Coyote z Oakland, California.

00.00 pokaz instalacji multimedialnej videomapping 3D VJ Pathfindera

00.00-6.00 DJ afterparty – impreza taneczna PanTomas, rosinski, Fabiann, Dees, mAd i goście.


Ponadto:

Śladami gorzowskiego UFO (20 min.) – projekcje filmu E. Kozubal, E. Bone, Ł. Jankowskiego w: MOS – Kino 60 Krzeseł (17:20, 21:40), w MCK Amfiteatr (20:50), Klub Kultury Jedynka, Galeria Bezbronna, CKN Centrala, Klub MagnetOFFon,

OŚCI – gra miejska z oryginalną nagrodą, polegająca na stworzeniu mapy i dotarciu do kilku ceramicznych „wlepek” , dzieła Pracowni Ceramiki w Podgórzu.

Film paradokumentalny ,,Śladami gorzowskiego UFO”

reżyseria  Łukasz Jankowski
muzyka: Paweł Zimmerman
występują: Andrzej Fiołek , Hanna Kozubal, Tomek Malewicz, Robert Piotrowski, Jan Pawłowski,  Paweł Pawłowski i “Inni”

Polska 2016 , Gorzów Wlkp. od 3 lat, czas trwania: 20 min.

W  położonym na 7 wzgórzach , zielonym mieście na zachodzie  Polski ląduje pewnego dnia statek Dominantus  z pasażerami z innej  planety. Niezauważony przez mieszkańców miasta wrasta w jego architekturę i  staje się częścią ruchliwego ronda. Tymczasem w mieście Obcych przybywa. Władze miasta ukrywając ten fakt przed opinią publiczną podejmują współpracę z  tajnymi  komórkami agentów i wojskiem. Eskalacja tajemniczych zjawisk sprawia, że coraz częściej dziwne  informacje przedostają się do prasy. Oczywistym staje się fakt ,że coś dzieje się pod powierzchniami ulic…

Projekt  zrealizowany przez Stowarzyszenie Sztuka Miasta , autorki Ewa Kozubal i Ewa Bone , sfinansowany przez Miasto Gorzów Wlkp.- Gorzów Przystań

OŚCI – gra miejska z oryginalną nagrodą,  polegająca na stworzeniu mapy i dotarciu do kilku ceramicznych „wlepek” , dzieła Pracowni Ceramiki w Podgórzu.

Start o 21:00 w Łubudubu ul.Łokietka 32-33 Finisz o 23:55 w Centrali, ul. Spichrzowa 1 o 21:00 lub później należy sie zgłosić do Łubudubu, gdzie na hasło “ości”, przy barze dostajecie pakiet startowy: mapę i kartę odpowiedzi wraz ze wskazówkami i zasadami gry. Zestawów startowych jest 30.

Gra polega na odnalezieniu zaznaczonych na mapie miejsc gdzie znajdują się ceramiczne wlepki “ości” oraz ukrytych w ich pobliżu wierszy. Po zlokalizowaniu wlepki i odnalezieniu wiersza, tytuł wiersza i nazwisko autora trzeba WPISAć w kartę odpowiedzi. Osoba która pierwsza dotrze do Centrali z kompletnie wypełnioną kartą, wygrywa i oczywiście, zdobywa nagrodę:)

WIERSZY NIE ZABIERAMY ZE SKRYTEK!!!

pomyślcie, że jeśli tylko dwie osoby zabrałyby po jednym z wierszy , nikt nie miałby szansy na wygraną:) “W pobliżu wlepek” oznacza “w promieniu 100m w linii prostej”. Skrytki znajdujące się POZA ZASIĘGIEM WZROKU PATRZĄC SPOD WLEPKI oznaczone są gwiazdką. Wskazówki do każdej skrytki są zapisane w pakietach startowych. Kolejność znajdywania wlepek i wierszy jest ABSOLUTNIE DOWOLNA.

BY GRAć POTRZEBNE są JEDYNIE OŁóWKI LUB DŁUGOPISY DO WYPEŁNIENIA KARTY ODPOWIEDZI, LATARKI ORAZ DOBRE OBUWIE. NiE POTRZEBNE SĄ NAWIGACJE ANI SMARTFONY. ORGANIZATOR NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA UCZESTNIKóW GRY.

gdyby ktoś dotarł do Centrali przed 22:30 z kompletnie wypełniona kartą, a Centrala byłaby zamknięta, lub mnie by tam jeszcze nie było dzwońcie 508767155.

Powodzenia!

Europenian flag

.