Rok 2010

Dodano: 7 stycznia 2011
 

Miniony rok 2010 zostawiamy bez żalu, z nadzieją, że ten nowy nie będzie gorszy. Włożyliśmy zwielokrotniony wysiłek organizacyjny w związku z nieprzewidywalnymi sytuacjami i scenariuszem pisanym przez życie.

W kwietniu zaczęło się od żałoby narodowej i musieliśmy przenieść termin XVI Gorzowskiego Rock Festiwalu wraz z koncertem HEY na inny termin.

W maju, w czasie IV Międzynarodowych Spotkań Orkiestr Dętych Alte Kameraden orkiestry nie złożyły po raz pierwszy kwiatów pod tablicą upamiętniającą Carla Teike. W kamienicy, gdzie żył i tworzył kompozytor przy Kosynierów Gdyńskich 26 popełnione zostało morderstwo.

Czerwiec przywitał nas wysokim stanem wody na Warcie i stanem powodzi w całym kraju. Błonia nad Wartą nadawały się do żeglugi, a nie na stawianie sceny. Ta znalazła zaś w błyskawicznym tempie dobrą lokalizację w Parku Słowiańskim i całą logistykę Dni Gorzowa nad Wartą udało się sprawnie, acz nie bez wysiłku przenieść właśnie w to miejsce wraz z gwiazdami wytypowanymi przez gorzowian.

Kolejna reaktywacja dwudniowego festiwalu Reagge nad Wartą w związku z przebudową Amfiteatru też miała odbyć się na gościnnym tzw. Placu Cyrkowym, ale obfite opady, ponad normatywne, wymusiły na nas w drodze wysokiego zagrożenia /przekoszona scena i możliwość porażenia prądem/ odwołanie drugiego dnia koncertów.

Nie została ukończona w planowanym terminie 30 listopada 2010 realizacja inwestycji pn. „Rozwój infrastruktury kulturowej poprzez przebudowę Amfiteatru i rozbudowę Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp. I etap: Przebudowa Amfiteatru i infrastruktury towarzyszącej”. Wiele faktów niezależnych od Zamawiającego tj. Miejskiego Centrum Kultury wymieszanych z przeciwnościami sił natury i słabością innych ogniw sprawiło, że termin realizacji inwestycji został przesunięty na 15 maja 2011.

Wiele ekstremalnych sytuacji organizacyjnych zatem za nami – daliśmy radę mimo, że nie było łatwo.

DO SIEGO ROKU !

Europenian flag

.