Slajdowisko MultiKulti – Dzieciaki świata – Jakub Rybicki

Dodano: 23 listopada 2021
 

Z przyczyn od nas niezależnych nie odbędzie się zaplanowane na 17 grudnia spotkanie z Michałem Worochem „Wheelchairtrip II: 371 dni z Ziemi Ognistej na Alaskę”.

Tego dnia jednak zaprosimy Państwa wraz z Waszymi pociechami na Slajdowisko MultiKulti z udziałem Jakuba Rybickiego „Dzieciaki świata”. Wydarzenie wieńczące cykl Artystyczne transkrypcje – warsztaty integracyjne dla dzieci.

DZIECIAKI ŚWIATA
Prezentacja skierowana do dzieci. Pokazuje, jak żyją najmłodsi w różnych zakątkach świata, czym różnią się ich prawa i obowiązki od naszych, jak się bawią i… pracują. Pokaz ma uświadomić “naszym” dzieciom, jakie to szczęście żyć w Europie. Nie ma tu nudnego moralizatorstwa, a przykłady z życia, które robią na młodych ludziach wielkie wrażenie – jak tłum szczęśliwych dzieci na otwarciu szkoły w obozie dla uchodźców czy młodzi Afgańczycy, cieszący się z prezentu w postaci długopisu.

JAKUB RYBICKI O SOBIE
Jestem podróżnikiem – to moja pasja, którą połączyłem z pracą. Włóczę się po świecie, robię zdjęcia, piszę i opowiadam o dziwach, którym się dziwowałem. Od 10 lat jeżdżę po Polsce z prelekcjami. Występuję na imprezach firmowych, eventach, spotkaniach podróżniczych, prowadzę szkolenia z fotografii, wypraw zimowych i rowerowych. Staram się, żeby było wesoło, a jednocześnie merytorycznie. Słuchacze wychodzą z moich wystąpień z solidną dawką wiedzy, nie tylko o odległych krainach, ale też o człowieku i jego funkcjonowaniu w nietypowych sytuacjach. Zdobywałem nagrody na większości festiwali podróżniczych w Polsce, wygrałem kilka konkursów fotograficznych (w tym najbardziej prestiżowe światowe konkursy fotografii podróżniczej Travel Photographer of The Year i Sony WPO oraz polskie VIVA! Photo Awards czy Grand Prix festiwalu Kolosy), byłem nominowany do nagrody National Geographic za najciekawszą podróż. Nakładem wydawnictwa Świat Książki ukazała się moja książka, „Po Bajkale” – o zimowej wyprawie rowerem po Bajkale i Syberii w ogóle. Mam też udział w dwóch zbiorowych pracach poświęconych podróżom i rowerom. Jestem ambasadorem marki Olympus, outdoroowej marki Aura i ekspertem marki Merrell.  Współprowadzę również podcast „Dobra Podróż” poświęcony świadomemu podróżowaniu.
Współpracuję m. in. z magazynem National Geographic, Podróże, Kontynenty, Rowertour, Bikeboard, Elle, Wirtualną Polską, Onetem i innymi gazetami / portalami.
W najbliższym czasie można poczytać moje reportaże w magazynach: National Geographic Polska (12/2021).


. Uwaga: Organizator zapewni tłumacza polskiego języka migowego. Taką chęć prosimy zgłosić w Miejskim Centrum Kultury co najmniej trzy dni przed wydarzeniem.

Obiekt MCK Zawarcie dostosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.

17 grudnia 2021 r.

godz. 17:00

MCK Zawarcie, ul. Wawrzyniaka 66a.

Wstęp wolny.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Europenian flag

.