Sztywny Pal Azji – 25-lecie działalności zespołu !

Dodano: 14 października 2011
 

23.10.2011, godzina 20:00, bilety 25 zł
Sala widowiskowa MCK, ul. Drzymały 26
KASA MCK czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 – 18:00

SZTYWNY PAL AZJI – jego historia sięga połowy lat 80., kiedy to w sierpniu 1986 roku publiczność jarocińskiego festiwalu dała się ponieść rytmom piosenki „Nasze reggae” z nośnymi słowami refrenu: „Nie wolno wznosić się za wysoko”. Piosenka stała się jednym z hymnów imprezy i przy okazji pokolenia, a SZTYWNY PAL AZJI na dobre zaistniał w zbiorowej świadomości słuchaczy Trójki i Rozgłośni Harcerskiej. Wydana rok później płyta „Europa i Azja” oprócz znanej już pieśni zawierała i inne hity: „Wieża radości, wieża samotności”, „Spotkanie z…”(„Nie gniewaj się na mnie Polsko…”), „Kurort” („Zakopana, Zakopane, słońce, góry i górale”), czy też „Nieprzemakalni” i „Póki młodość w nas”. Piosenki zespołu i sam zespół zaistniał w filmie „Sara” Macieja Ślesickiego, a w latach 90. zbiór hitów zespołu zasila „Kolor czerwony” („to było łoże w kolorze czerwonym”).

W tym roku zespół świętuje 25lecie działalności, a na jubileuszowych koncertach (w tym roku było już ich 35) zespół prezentuje wszystkie ważne przeboje z dawnych lat oraz kilka pochodzących z najnowszego albumu „Miłość jak dynamit”. Koncert SZTYWNEGO PALA AZJI to wspaniała uczta kulturalna i dawka energii dla zgromadzonej publiczności.

Polskim Topie Wszechczasów radiowej Trójki (3 maja 2011) „Wieża radości wieża samotności” zajęła 7 miejsce na 100 notowanych utworów.

Europenian flag

.