TULIA wystąpi w ramach Dobry Wieczór Gorzów 2023

Dodano: 27 lipca 2023
 

W weekend zamykający cykl Dobry Wieczór Gorzów 2023 na Starym Rynku wystąpi TULIA.

To niezwykły zespół, łączący w swej muzyce biały śpiew, charakterystyczny dla muzyki ludowej oraz najnowocześniejszą produkcję muzyczną.

Grupę Tulia tworzą: Dominika Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak.

O Tulii zrobiło się głośno w październiku 2017, kiedy Depeche Mode opublikowali na swoim oficjalnym fanpage’u zaskakującą, folkową wersję jednego ze swoich największych przebojów, ENJOY THE SILENCE, w wykonaniu niezwykle uzdolnionych dziewczyn ze Szczecina.

Rok później ukazała się debiutancka płyta zespołu Tulia, którą wypełniły niezwykle oryginalne wersje utworów artystów m.in.: Obywatel GC, Wilki, O.N.A, Seweryn Krajewski, Stan Borys czy Dawid Podsiadło oraz ich własne kompozycje. Album został obsypany nagrodami (Premier Opole 2018 – Nagroda Jury, Nagroda Publiczności, Nagroda ZAiKS, Fryderyk w kategorii Debiut Fonograficzny) oraz zyskał status Platynowej Płyty.

W lutym 2019 roku grupa została wybrana do reprezentowania Polski w Konkursie Eurowizji w Tel-Awiwie z piosenką FIRE OF LOVE. W związku z promocją piosenki zespół koncertował m.in. w Amsterdamie, Londynie, Madrycie. Jeszcze tego samego roku dziewczyny wystąpiły na festiwalu w chińskim Macau.

Po powrocie do kraju, zespół rozpoczął pracę nad nowym albumem. Efektem tego okazały się single i spektakularne teledyski zapowiadające jego wydanie, kolejno: RZEKA, BURZA, MARCOWY.

W 2021 roku zespół powrócił z nowym albumem PÓŁMROK. To w pełni autorska płyta, prezentująca brzmienie poszerzone o elektronikę i elementy rocka. Zawarte na nim utwory konceptualnie ilustrują historię relacji dwojga ludzi – opowiadają o zmartwieniu, smutku, żalu, rozpaczy, gniewie, samotności, ale też radości, nadziei i sile.

Równocześnie z albumem, świat ujrzał singiel PRZEPIĘKNIE. Teledysk do tej piosenki został przygotowany na podstawie archiwalnych materiałów telewizyjnych oraz prywatnych nagrań. To wzruszający pamiętnik ostatnich, pełnych sukcesów trzech lat.

2 września 2023, godz. 19:00
Scena na Starym Rynku
Wstęp wolny.

Więcej na: dobrywieczorgorzow.pl/

Europenian flag

.