Ula Ziober – Wystawa “PO|MIĘDZY”

Dodano: 29 marca 2018
 

Ula Ziober

Autorka książki „Spódniczka ze starej podszewki”, napisanej na podstawie wspomnień własnej babci, w dzieciństwie zesłanej na Syberię. Prowadzi stowarzyszenie „Zielona Grupa” i zajmuje się artystyczną edukacją dzieci. Od lat zafascynowana kulturami świata, pragnie najmłodszych nauczyć szacunku do „innego”  i miłości do „nieznanego”. Ilustratorka z głową pełną pomysłów.

Ula Ziober zaprezentuje mobilną wystawę fotograficzną „PO|MIĘDZY”, opowiadającą o uchodźcach przybywających do Polski. Dużo się mówi o tym skąd i dlaczego uciekają. Wciąż jednak nikła jest wiedza o tym co się z nimi dzieje, kiedy już docierają na miejsce. Po licznych trudach związanych z doświadczeniem wojny, decyzją o opuszczeniu domu, ucieczką oraz przebytą drogą, wciąż są niepewni co ich czeka.

Wystawa “PO|MIĘDZY” ma za zadanie pokazać kim są ludzie, których społeczeństwo traktuje jako obcych i niechcianych. Czym się zajmują, jakie mają możliwości na powrót do normalnego życia. Jak wyglądają kwestie formalne po przekroczeniu granic Polski? Czy są w stanie pozbyć się wrażenia tymczasowości?

Ula Ziober o granicach: http://etnosystem.pl/patrze/10168-rowerowy-dom-kultury-granice

Więcej o Uli Ziober: http://ulaziober.com/o-mnie/

21 i 22 kwietnia 2018 (sobota i niedziela) – Wystawa fotograficzna Uli Ziober „PO|MIĘDZY” w przyczepie kempingowej pod MCK, ul. Drzymały 26.

Europenian flag

.