Ania i Robb Maciąg – etnowarsztaty

Dodano: 29 marca 2018
 

Robb Maciąg

Rocznik 1974. Najlepiej mu w drodze i to nieważne czy rowerowej do Chin czy pieszej po lasach dookoła domu. Wierzy, że w pisaniu najważniejsi są spotykani ludzie i ich historie. Autor kilku książek podróżniczych i strony http://www.ku-sloncu.org/. Dwukrotny laureat nagrody TRAVELER miesięcznika National Geographic. Jeżeli nie pisze to prowadzi warsztaty etnograficzne dla szkół, współtworzy fundację Szkoły Na Końcu Świata oraz zabiera ludzi w świat – głównie do Iranu i Indii.

Ania Maciąg

Na co dzień jest mamą oraz doskonałym dydaktykiem. Tej umiejętności nauczyła się w trakcie działalności a empatię do dzieci miała od zawsze. Podróżniczka rowerowa i nie tylko, współautorka “Podręcznika przygody rowerowej” oraz artykułów dla magazynu Rowertour. Zbiera materiały do swoich warsztatów objeżdżając na rowerze, dolatując samolotem, przemierzając pieszo głównie kraje Azji, chłonnie studiuje zwyczaje i kulturę oraz geografię tych krajów. Najbardziej jednak interesują ją ludzie i ich życie. Uwielbia spędzać długie godziny na rozmowach z Nimi, popijając herbatę lub po prostu obserwować ich życie, także po to by potem móc opowiedzieć o tym innym. Jako człowiek od zadań specjalnych, oraz na dobre i na złe, współprowadzi także Fundację Szkoły na Końcu Świata, która od 2011 roku wspiera naukę dzieci z odległej nepalskiej prowincji Mustang. Wywiad z Anią na portalu Peron4. 

Warsztaty trwają od 45 do 90 minut w zależności od potrzeby oraz grupy wiekowej. Dzieci poznają świat wszystkimi zmysłami – słuchają, wąchają, dotykają i smakują. Warsztaty zawsze kończą się elementem plastycznym – dzieci mogą zabrać ze sobą „pamiątkę” którą mogą pochwalić się w domu.

Wydarzenia IV edycji Festiwalu Multikulti z ich udziałem:

21 kwietnia 2018 (sobota), godz. 16:00 – HENRYK SYTNER – WAKACJE NA DWÓCH KÓLKACH – spotkanie poprowadzi Robb Maciąg – sala widowiskowa MCK,

22 kwietnia 2018 (niedziela), godz. 11:00 – ANIA I ROBB MACIĄG – Etnowarsztaty. Warsztaty indyjskie dla dzieci – Amfiteatr MCK, sala artystów.

Fot.: Magazyn Kontynenty

Europenian flag

.