GOF 2018 – sylwetki finalistów
Poznajcie finalistów Getting Out Festival #6.
W tegorocznym konkursie zaprezentuje się 10 wykonawców z różnych stylów muzycznych.
DIESEL HANGOVERS
Indie-rockowe trio z Poznania, na które składają się: wokalista i basista Filip Postaremczak, gitarzysta Błażej Lamprycht oraz perkusista i wokalista Jarosław Szczeciński. Spotkali się jakoś w 2013 roku, ale za wspólne działanie, tak na poważnie, zabrali się stosunkowo niedawno. Razem tworzą potężny mix energii gitarowej i melodii.
https://www.facebook.com/DieselHangovers
EMILIA KORNAS
Urodzona i mieszkająca w Kostrzynie nad Odrą 18-latka zaprezentuje swoje umiejętności na ukulele. Na tym istrumencie uczy się grać od ośmiu miesięcy, a śpiewa od 7. roku życia. Prywatnie miłośniczka kotów i seriali zagranicznych. Jest osobą otwartą i ciekawą świata.
https://www.facebook.com/emila.kornas
FALLEN OUTCAST
Metal, thrash metal, alternative metal, heavy metal, ostre riffy i growlowy vocal sprawia, że brzmi to surowo i ciężko aż do szpiku kości. Zespół ze Szczecina został zainicjowany w 2015 roku przez Darka Michalskiego – gitara prowadząca, vocal, kompozycje i teksty. Początkowo jako projekt do utworu, ale z czasem atmosfera i chęć robienia muzyki pozwoliły zespołowi tworzyć nowe inspiracje. Oprócz wspomnianego wyżej Darka Michalskiego zagrają w składzie: Tadek Nowak – bass i Przemek Tarkowski – perkusja.
https://www.facebook.com/muzykzespol/
GRA SÓW
Poznański zespół o silnych, gorzowskich korzeniach (3/4 składu to gorzowianie). Zespół założony przez Kamila Melera, który postanowić wyciągnąć z szuflady swoje piosenki i pokazać je światu w rockowych aranżach. Muzycznie podobno lata ’90, tekstowo podobno o poszukiwaniu radości w XXI wieku. Gra Sów ma na koncie płytę krótkogrającą, na początek 2019 roku planuje wydać pierwszy album. Zagrają w składzie: Kamil Meler – wokal, gitara; Marta Wołczecka – gitara; Tomasz Dopierała – bas; Patryk Robaczewski – perkusja.
https://www.facebook.com/grasow/
JAN MIGDAL
„Migdal” czyli Jan Migdal z Gorzowa Wielkopolskiego muzyką elektroniczną zajmuje się od kilku lat, chociaż z muzyką i sceną ma już dłuższy staż poprzez granie na gitarze basowej w wielu zespołach od stoner rocka po death metal. W ciągu dwóch lat samotnego tworzenia ukazała się jedna internetowa epka oraz garść singli oscylujących w klimacie lat ’80, nazwanych przez jednego z odbiorców „Vapor Disco”.
https://www.facebook.com/migdal420
JULIA BURY
We wrześniu kończy 17 lat, mieszka pod Gorzowem Wielkopolskim w małej miejscowości Jenin. Obecnie uczy się w liceum w drugiej klasie oraz w Szkole Muzycznej I i II stopnia w Gorzowie Wlkp. Jest na drugim stopniu w drugiej klasie o profilu wokalnym. Julia sama pisze teksty oraz muzykę do swoich utworów. Cały czas rozwija się i poszukuje nowych wyzwań oraz tematów do swoich piosenek. Zanim zaczęła pisać muzykę i teksty do swoich utworów brała udział w festiwalach międzynarodowych powiatowych i wojewódzkich. Owocowało to bardzo często sukcesami, co dodaje jej w dalszym ciągu skrzydeł. Jak Państwu wiadomo, w ubiegłym roku otrzymała wyróżnienie na GOF 2017, z czego była ogromnie dumna.
https://www.facebook.com/buryjulia
PORA ROCK`U
Gorzowski zespół rockowy, który tworzą cztery różne osobowości (4×25% muzycznej odmienności). W obecnym składzie od 2018 roku. Zespół wykonuje repertuar wyłącznie własnego autorstwa. Dotyczas jego działania głównie skupiały się na przygotowaniu materiału do nagrań w studio. Od teraz ulega to zmianie. Cztery utwory zostały nagrane i rozpowszechnione w sieci, a kolejne są już gotowe do rejestracji. Nadszedł czas na aktywne prezentowanie materiału na żywo. Zagrają w składzie: Krzysztof „Koszyk” Kosztyła – perkusja; Robert „Zenek” Zentkowski – gitara; Cezary „Czaras” Jaśkiel – bas; Leszek „Cepassa” Pawlikowski – gitara, wokal.
https://www.facebook.com/PoraRocku
ROBERT RACZKOWSKI
Kryjący się pod pseudonimem artystycznym „Rakers” to 27-letni wokalista/raper pochodzący z Gorzowa Wielkopolskiego. Kroki na gorzowskiej jak i ogólnopolskiej scenie stawia już od około 10 lat, biorąc udział w różnych projektach np. Creska, Prałat, Rakotwórczość. Aktualnie dąży do stworzenia niepowtarzalnego stylu i nagrania pierwszej studyjnej płyty, bo większa część twórczości krąży w pokoncertowych oparach klubów lub czeluściach internetu. Dużą wage przykłada do tekstów, za które był wielokrotnie chwalony przez wielu ogólnopolskich artystów.
ŚWIETLIK
W jego życiu zawsze była muzyka. Od kiedy tylko pamięta, słuchał polskiego rapu. Jego marzeniem jest być kiedyś znanym i lubianym artystą. Nie jest kopią jakiegoś rapera, pisze własne teksty, ma także własne flow. Mieszka w Barlinku, lecz uczy się w Gorzowie. Chce Wam pokazać, co potrafi.
https://www.facebook.com/TeamRRNSS/
WRATHU & MAŁA FUZJA
To duet z Gorzowa Wielkopolskiego, stypendyści artystyczni miasta (2016) i wyróżnieni na festiwalu Getting Out Festival 2015 za „bezkompromisowość i chęć poszukiwań”. To połączenie mieszających różne gatunki, eksperymentalno-elektronicznych podkładów Kamila „Wrathu” Kwiatkowskiego oraz ambientowopostrockowej gitary Sebastiana Siudy reprezentującego projekty Mała Fuzja i Biała Ćma. Efektem kolaboracji jest muzyczna hybryda, wymykająca się gatunkowym ramom. Chociaż do tej pory nagrywali wyłącznie instrumentalnie, zaczynają eksperymentować z zastosowaniem w piosenkach ludzkiego głosu.
Wrathu: fb.com/wrathu
Mała Fuzja: fb.com/Mala-Fuzja